logo CÍGLER SOFTWARE a.s.

Cígler Software a Karat Software spolily své síly

Cílem je posílení obou společností na českém a slovenském trhu a oslovení zákaznického spektra z oblasti menších společností, pro které je podnikový informační systém KARAT příliš robustní nebo cenově nedostupný.

Společnost KARAT Software doplňuje své portfolio o Money S5 - nový podnikový informační systém společnosti CÍGLER SOFTWARE. Dlouhodobým cílem společnosti KARAT Software je postupně nabízet svým uživatelům staršího řešení IS ISO přechod na moderní podnikový informační systém Money S5.

Podnikový informační systém Money S5 je určený pro menší a střední společnosti, které vyžadují moderní řešení s obsáhlou funkcionalitou a současně snadnou, rychlou i vysokou míru přizpůsobení svým potřebám a bezproblémovou implementaci. Vícevrstvá architektura Money S5 je postavena na .NET 3.0 a databázi Microsoft SQL server 2005. Produkt byl na český trh uveden v roce 2007, zvítězil v soutěži Microsoft Awards 2007 a je držitelem titulu IT produkt roku 2007. K dispozici je ve čtyřech jazykových verzích - české, slovenské, německé a anglické. V dubnu 2008 bude uveden i na slovenský trh.

"Několik let jsme přemýšleli, zda bude pro nás výhodnější napsat vlastní řešení pro segment menších společností a nahradit tak náš starší produkt ISO," říká místopředseda představenstva a ředitel společnosti KARAT Software pan Branislav Ludva. "Nakonec jsme se rozhodli soustředit vývojářské kapacity pouze na vývoj našeho hlavního produktu KARAT a pro menší zákazníky najít řešení třetí strany. Money S5 je o generaci mladší než všechny ostatní systémy této kategorie na českém trhu a používá nejmodernější technologie."

"Díky zkušenostem s menšími a středními společnostmi (IS ISO) jsme se podíleli na vývoji některých modulů systému Money S5, zejména jsme jej doplnili o mnohé funkce a specifické vlastnosti IS ISO. Pomocí unikátního integrovaného Metadata Manageru jsme velmi rychle dokázali připravit převodový datový můstek pro naše stávající zákazníky IS ISO. Přechod proto pro ně může být zcela nenáročný, a to i po stránce finanční. V českém, silně konkurenčním prostředí, je podobná spolupráce dvou předních výrobců podnikových informačních systémů zcela výjimečná."

Obě společnosti chtějí intenzivně pracovat i na společné strategii na slovenském trhu. Tam je dnes CÍGLER SOFTWARE jedničkou mezi českými producenty ERP softwaru operujícími na Slovensku (podle žebříčku TOP 100 IT v SR, 11/2007) a KARAT Software zde velmi posiluje svou pozici díky řadě úspěšných implementací IS KARAT.

"Naše produktové provázání vnímám i jako určitý signál pro český trh podnikových informačních systémů, na kterém je podle mne na daný zákaznický potenciál příliš mnoho tuzemských výrobců a řešení," dodává Martin Cígler, předseda představenstva a ředitel CÍGLER SOFTWARE. "V konečném důsledku tím trpí zákazník, protože zejména řada menších tuzemských výrobců nemá dostatečné zdroje pro své vývojářské a implementační kapacity, čímž trpí úroveň jejich řešení. Díky sdílení vývojářských kapacit a efektivnějšímu společnému oslovení českého a slovenského trhu budeme mít nejen dostatek prostředků na zkvalitnění softwaru a služeb, ale i dost sil na expanzi na třetí trhy."

O společnosti KARAT Software

KARAT Software a.s. se řadí s více než 2 000 instalacemi svých produktů (IS KARAT a IS ISO) mezi nejvýznamnější výrobce a dodavatele informačních systémů pro střední a větší společnosti na trhu České a Slovenské republiky. Vývoji a implementaci systémů se věnuje více jak 150 certifikovaných odborníků a svá řešení dodává i prostřednictvím několika desítek certifikovaných partnerů. Ve své historii dosáhla řady ocenění a certifikací od předních mezinárodních společností a v roce 2007 získala nejvyšší úroveň certifikace od společnosti Microsoft - Microsoft Gold Certified Partner.

Článek CÍGLER SOFTWARE a.s. ze dne 12. března 2008 - středa

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.