logo CÍGLER SOFTWARE a.s.

Letos více než 100 hostů

Dvoudenní kolotoč přednášek Let’s Make Money na Sečské přehradě v Železných horách tento rok přivítal přes 100 partnerů CÍGLER SOFTWARE. Tradiční konference se zabývá posledním vývojem v rodině systémů Money a dotýká se i řady dalších oblastí, jako jsou účetní novinky a změny v zákonech, nebo nové požadavky na ERP řešení.

Po krátkém zahájení seznámil posluchače daňový poradce Antonín Kozdera s novinkami v oblasti legislativy a účetního zákona. S velkým ohlasem se setkalo následující školení Václava Vinklárka ze společnosti Wiseman na téma obchodních dovedností a strategií.

Po obědě poukázal ředitel slovenského CÍGLER SOFTWARE, Dušan Peško, na náročnost aktuálních změn softwaru, souvisejících se vstupem Slovenské republiky do eurozóny. Nejedná se pochopitelně jen o číselné změny v cenících, ale komplexní změny v legislativě. Proto byla zařazena i následující přednáška, informující o vylepšeních a dalším vývoji osmnáctileté tradice ekonomického systému Money S3, který se právě teď připravuje na novou certifikaci pro další účetní období.

Velká pozornost byla věnována odborné způsobilosti partnerů CÍGLER SOFTWARE. Na závěr prvního dne absolvovali náročné certifikační testy, u kterých se nejeden z nich pěkně zapotil. Na uklidnění a k relaxaci posloužil bohatý večerní raut a připravené sportovní aktivity v malebném prostředí Železných hor.

Nicméně i přesto nebylo posluchačům nic odpuštěno, a tak se hned následující den brzy ráno konala odborná přednáška Doc. Petra Sodomky z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Její téma znělo "Rozdíly mezi ERP a účetními systémy". Postupně se tak cyklus prezentací dostal ke komplexnějším informačním systémům z vývojové dílny CÍGLER SOFTWARE.

Jaroslav Veselý, Money S5 Jaroslav Veselý seznámil přítomné s novými moduly a branžovými řešeními Money S5, doplnilo jej několik dalších přednášejících s navazujícími produkty. Z nich zaznamenal úspěch zejména Vladimír Šenflok ze společnosti MK Solutions, který předvedl, jak snadné je prodávat z Money S5 přes internet a vést vlastní internetový obchod.

Program se ale neskládal jen z přednášek. Po oba dny byla otevřena učebna "Hands on Lab", ve které bylo možné si vyzkoušet veškeré novinky systémů Money a ihned je konzultovat s přítomnými členy vývojového týmu.

Závěrem je nutné pochválit všechny přednášející, kteří se často náročných a komplikovaných témat zhostili s lehkostí a často i nezanedbatelnou dávkou humoru.

Článek CÍGLER SOFTWARE a.s. ze dne 23. září 2008 - úterý

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.