logo CÍGLER SOFTWARE a.s.

Money S5 řídí distribuci italské kosmetiky Madel

S velkým úspěchem byl implementován podnikový informační systém Money S5 od CÍGLER SOFTWARE ve společnosti MADEL CZ, která je výhradním distributorem stejnojmenné italské kosmetiky a drogistického zboží pro český trh.

Systém dokázal totiž více než naplnit všechna očekávání, když integroval veškeré logistické a informační funkce do jediného systému s jednotnou administrací.

Důležitým požadavkem bylo zrychlení komunikace mezi pobočkami, centrálou a jednotlivými sklady. Těch je totiž osm a zboží je z nich rozváženo vlastní kamionovou dopravou. Dnes jsou všechny informace distribuovány prostřednictvím Money S5 a díky propracovanému systému rolí a přístupových práv každý uživatel vidí jen ty položky, které jsou určeny právě jemu.

Terminálový režim zároveň umožnil, že není nutná lokální instalace systému, ale lze se připojit přes on-line rozhraní. "Výrazně se zjednodušila administrace systému a zrychlila se tak i výměna dat," ocenil Pavel Roubalík, jednatel společnosti. "Nepraktické synchronizace úplně odpadly."

Money S5 ve společnosti MADEL CZ podporuje mobilní přístup z telefonu či PDA, což výrazně usnadňuje práci skladníkům i obchodním zástupcům. Nedocenitelná je také sumarizace objednávek na základě nastaveného filtru přímo v PDA, jejímž výstupem na přenosné tiskárně je blanket se seznamem zboží k nakládce.

MADEL CZ obchoduje i s velkými řetězci jako Makro či Metro, proto byl implementován také modul EDI komunikace. Jedná se o bezobslužný komunikační můstek, který automaticky generuje objednávky a faktury mezi společností a příslušnými obchodními řetězci. Jako užitečné se ukázaly ale i další z pokročilých funkcí systému - protože se výrazná část prodeje uskutečňuje přes vlastní internetový obchod, Money S5 s ním bylo propojeno prostřednictvím XML dávek. Komunikace probíhá obousměrně a je vysoce automatizovaná, čímž byl celý proces výrazně urychlen. Implementaci obchodu provedl Ing. Ondřej Brychta, jeho dodavatel. Přímý prodej ve vzorkových prodejnách potom zajistil jiný produkt CÍGLER SOFTWARE, pokladní software Prodejna S5, plně integrovaný do informačního systému.

Sjednocení všech procesů pod jednu střechu, včetně obalového výkaznictví či manažerských modulů, velmi usnadnilo proces řízení společnosti. K tomu Pavel Roubalík dodává : "Dříve jsme museli složitě převádět data mezi jednotlivými systémy a pobočkami navzájem. Dnes je vše přístupné komplexně a naráz. V každém okamžiku mám tak o své firmě naprostý přehled, já i zaměstnanci jsme plně spokojeni."

Další články k tématům - Madel - Pavel Roubalík - PDA - EDI - Ondřej Brychta

Článek CÍGLER SOFTWARE a.s. ze dne 14. října 2008 - úterý

Další články od CÍGLER SOFTWARE a.s.