logo CISCO SYSTEMS s.r.o.

Cisco koupí americkou firmu Pure Networks

Společnost Cisco zveřejnila záměr koupit americkou firmu Pure Networks. Díky akvizici získá plně integrované řešení pro správu domácích sítí, které uživatelům umožňuje připojit se k mnoha zařízením, aplikacím a službám.

Podle dohody zaplatí Cisco za všechny akcie Pure Networks přibližně 120 milionů dolarů, což činí v přepočtu okolo 1,8 miliardy korun. Dokončení akvizice se očekává v následujících třech měsících.

"Rychlé šíření síťových technologií v domácnostech a nákup nových elektronických zařízení staví spotřebitele před úkol jak vše jednoduše nastavit a propojit. Inovace v oblasti správy sítí od Pure Networks jsou pro Cisco a Linksys klíčové, protože posouvají jednoduchost správy těchto sítí na podstatně vyšší úroveň," řekl Ned Hooper, senior viceprezident divize Corporate Development and Consumer Group ve společnosti Cisco.

Podle společnosti Cisco pomalu končí období, kdy šlo v oblasti domácích sítí především o sdílení vysokorychlostního připojení k internetu s více osobními počítači a jejich periferiemi. Dochází naopak k posunu k multimediálním domácnostem, které bude tvořit mnoho vzájemně propojených síťových zařízení, aplikací a služeb (tzv. Home Networking 2.0).

Firma Pure Networks dosud působila jako partner společnosti Cisco, přičemž spolupracovala zejména na vývoji nástroje Linksys Easy Link Advisor (LELA) pro nastavení, správu a používání domácích sítí. Akvizice umožňuje další vývoj této platformy a zapadá i do celkové vize společnosti Cisco, která představuje síť jako základní kámen „života online“. Řešení Pure Networks také poslouží poskytovatelům služeb spravujícím domácí sítě za jejich uživatele.

Akvizice Pure Networks je součástí strategie "build, buy, and partner", v rámci které se Cisco snaží zachytit změny na trhu a využít toho pro následnou expanzi v existujících produktových kategoriích a vstup do nových tržních segmentů. Díky technologiím pro správu sítí, intelektuálnímu vlastnictví a kvalitnímu výzkumnému a vývojovému týmu firmy Pure Networks posílí Cisco i svou strategii zaměřenou na spotřebitele.

Podle dohody zaplatí společnost Cisco za všechny akcie Pure Networks přibližně 120 milionů dolarů. Akvizice by měla být zcela uzavřena v prvním čtvrtletí nového fiskálního roku společnosti Cisco, které začíná na přelomu letošního července a srpna. Po dokončení akvizice bude firma Pure Networks integrována do divize Linksys, kterou vede senior viceprezident a generální ředitel Mike Pocock.

Článek CISCO SYSTEMS s.r.o. ze dne 4. srpna 2008 - pondělí

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.