logo CISCO SYSTEMS s.r.o.

Cloud video: Cisco rozšiřuje platformu Videoscape o cloudové služby

Multimediální platforma Videoscape, spojující kabelovou televizi, on-demand vysílání, sociální, komunikační a online služby, tak rozšiřuje své schopnosti o "video v cloudu". Nová generace video služeb přináší divákům nové možnosti a vyšší kvalitu médií.

Platforma Videoscape spojuje sociální sítě, komunikaci a mobilní služby do nové interaktivní platformy a přináší nové možnosti a služby v televizní zábavě. Poskytovatelům přináší nové služby pro zákazníky a tedy zdroje příjmů i možnost optimalizace zatížení infrastruktury a další úspory díky cloud architektuře.

"Cloud video" umožňuje divákům během sledování živého i on-demand vysílání plynule přecházet mezi různými koncovými zařízeními (place shifting) - nejen mezi standardními TV připojenými k jednomu set-top boxu, ale i PC, tablety či iOS a Android komunikátory - doma i na cestách.

Díky otevřené architektuře Videoscape je možné převést všechny současné formy distribuce médií na čisté IP řešení a dodávat multimediální obsah na libovolné koncové IP zařízení - od set-top boxů a IP TV po herní konzole a smartphone. Uživatel získává identické ovládání a funkce napříč všemi zařízeními, včetně možností time a space shiftingu, bohatého rozhraní a doplňkových funkcí.

Videoscape nabízí uživatelům přístup k velkému množství různého obsahu, od klasického vysílání přes placené kanály, až po internet nebo TV on-demand. Tato technologie navíc disponuje také funkcemi klasického DVR. Díky integraci funkcí televize a internetu může nabídnout propojení obsahu se sociálními sítěmi nebo využití technologie telepresence.

Umožňuje také sdílet jakýkoliv obsah s přáteli přímo z obrazovky. Zároveň lze díky propojitelnosti s různými mobilními zařízeními přistupovat k tomuto obsahu kdekoliv na cestách. Videoscape tak představuje interaktivní zábavní platformu nové generace.

Koncová zařízení Videoscape:

Nové komponenty Videoscape Cloudu:

Další články k tématům - DTV - Android - CDN - cloud - DVR - EPG - HD - iOS - MPEG - multimediální - ondemand - platforma - QAM - televize - TV - video - Videoscape

Článek CISCO SYSTEMS s.r.o. ze dne 18. ledna 2012 - středa

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.