logo CISCO SYSTEMS s.r.o.

Nový systém TelePresence TX9000 a další inovace Cisco

Inovace Cisco se zaměřují na zjednodušení spolupráce v post-PC éře a zahrnují jak klientské aplikace Cisco Jabber pro Windows a Apple iPad, tak i plně integrované aplikace pro spolupráci v rámci systémů Cisco TelePresence.

Nutnost dostupné a kvalitní online komunikace a stále rostoucí požadavky na vzdálenou spolupráci jsou důvodem neustálých inovací v oblasti telepresence. Ty představují zejména zavádění jednotné komunikační platformy pro co největší počet koncových zařízení. Podle výsledku studie Visual Networking Index bude v roce 2015 celosvětově uskutečněno přes 6 milionů let (3 triliony minut) videohovorů každý měsíc.

Platforma Cisco Jabber

Cisco proto rozšiřuje dostupnost své komunikační platformy Cisco Jabber novými klientskými aplikacemi pro Windows a Apple iPad. Platforma je již dostupná na zařízeních s Android, iOS, Mac, BlackBerry a tabletech Cisco Cius. Současně Cisco představuje inovované řešení pro telepresence se třemi obrazovkami - Cisco TX9000, které v sobě integruje také Cisco WebEx a další nástroje pro spolupráci.

Aplikace Cisco Jabber pro iPad je založena na technologiích, které používají i desktopové aplikace a TelePresence systémy. Nabízí tak komplexní komunikační platformu pro HD video, hlasové hovory, instant messaging, sdílení desktopu, konference i voicemail s možností záznamu videa a umožňuje se připojit k probíhající komunikaci na telepresence systémech.

Aplikace pracuje s kodekem H.264 (HD video) a protokoly XMPP a SIP, což z ní činí první skutečně integrované řešení pro komunikaci a spolupráci na iPadu. Také aplikace pro Windows využívá stejné technologie jako Cisco TelePresence systémy a přináší kvalitu videokonferencí s kodekem H.264 uživatelům desktopů s Windows.

TelePresence TX9000

Nový systém TelePresence TX9000 opět zvyšuje kvalitu komunikace díky třem 60 palcovým plazmovým obrazovkám, které zobrazují 1080p video se 60 snímky za sekundu. Navíc díky optimalizaci videopřenosu vyžaduje o 20 % menší datový tok, než předešlé systémy.

Do TX9000 byly integrovány nástroje pro spolupráci (jako je Cisco WebEx), byla vylepšena práce s kamerou pro přirozenější udržení očního kontaktu při hovoru a také rozšířena kompatibilita s koncovými zařízeními jiných výrobců (s podporou standardu TIP - Telepresence Interoperability Protocol).

TX9000 bude dostupné ve druhém kvartálu 2012.

Článek CISCO SYSTEMS s.r.o. ze dne 13. dubna 2012 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.

M-Files - Document Management System