logo Citrix Systems Czech Republic s.r.o.

Trh s hostovanými službami poroste

Společnost Citrix zveřejnila výsledky celosvětového průzkumu Citrix Service Provider Center of Excellence zaměřeného na oblast desktopů dostupných jako služba. Polovina respondentů chce veřejný cloud pro desktopy dostupné jako službu začít využívat nejpozději v červnu 2016.

Průzkumu 2015 Global DaaS Market Survey se zúčastnilo více než 500 členů partnerského programu Citrix Service Providers z celkem 40 zemí. Tito poskytovatelé se podělili o svůj pohled na růst trhu právě v oblasti desktopů dostupných jako služba, na přijímání nových technologií, na obchodní trendy i o názory uživatelů.

Průzkum pro rok 2015 odkrývá nové trendy a jejich dopad na růst celého trhu i jednotlivých vertikál. Autoři se zaměřili i na míru přijímání nových typů infrastruktur, a to právě z pohledu poskytovatelů služeb, kteří nabízejí hostovaná řešení.

Průzkum zajímavá zjištění:

Trh s hostovanými službami poroste

O 50% meziročním nárůstu počtu předplatných pro hostovaná prostředí, která zajišťují poskytovatelé služeb z řad účastníků partnerského programu Citrix Service Providers, informovala společnost Citrix již ve výroční zprávě za rok 2014. Nejnovější průzkum navíc poukazuje i na významný růst hostovaných služeb všech typů.

Díky produktům značky Citrix mohou poskytovatelé nabídnout jak kompletní hostovaná pracovní prostředí včetně aplikací, desktopů, sdílení souborů a mobility, tak i jednotlivé služby představující nejlepší řešení individuálních potřeb zákazníků. Letošní průzkum navíc informuje nejen o rozšiřování nabídek z oblasti komplexních desktopů dostupných jako služba, ale také o nových trendech v oblasti správy hostovaných mobilních zařízení, sdílení souborů a synchronizace či hostovaných sítí.

Pro společnost Citrix jde o zásadní zjištění podporující další vývoj a zdokonalování bezpečných mobilních pracovních prostředí, která uživatelům nabídnou výhody bez ohledu na to, kde budou pracovat.

Poskytovatelé služeb a cloudu? Určitě ano!

Jedním z velmi důležitých závěrů průzkumu pro rok 2015 je, že poskytovatelé hostovaných služeb budou mnohem více využívat veřejné cloudy. V roce 2014 účastníci stejného průzkumu uváděli, že plánují zahájit přechod do cloudové infrastruktury dostupné jako služba, a letošní výsledky ukazují v oblasti přesunu ke cloudovým technologiím a zdrojům optimismus dokonce ještě větší.

"Důležitost těchto informací souvisí především s tím, že poukazují na důvody, proč si poskytovatelé služeb pro své aktivity v oblasti desktopů dostupných jako služba vybírají právě Citrix. Pouze s našimi produkty si mohou poskytovatelé služeb vybrat řešení, která jsou nejlepší pro naplnění jejich podnikatelského záměru. Ať již jde o veřejný nebo privátní cloud, lokální nebo částečně distribuovaná datová centra, libovolný hypervisor nebo libovolný hardware - to vše umožňuje nabídnout koncovým uživatelům skvělý komfort, na libovolném zařízení a v jakékoli lokalitě," komentuje Detlev Knierim, Director Channel Sales Eastern Europe, Citrix.

Článek Citrix Systems Czech Republic s.r.o. ze dne 29. října 2015 - čtvrtek

Další články od Citrix Systems Czech Republic s.r.o.

Acronis Backup 12.5