logo Citrix Systems Czech Republic s.r.o.

Podniková mobilita s podporou softwarového klienta Citrix Receiver

Základním bodem strategie společnosti Citrix pro oblast podnikové mobility je Citrix Receiver - univerzální softwarový klient, který je dostupný zdarma v běžných app storech, který nabízí zcela bezpečný přístup k aplikacím a datům z libovolného zařízení.

Softwarový klient Citrix Receiver nyní podporuje více než 3 miliardy zařízení, a to včetně většiny tabletů, smartphonů, notebooků, platformy Mac i PC, a navíc také nového operačního systému Windows 8.

S nástupem mobility a cloudových služeb hledají uživatelé stále snazší cesty k tomu, aby mohli pracovat kdekoliv, s kýmkoliv a na libovolném zařízení. Citrix tak prostřednictvím svých řešení nabízí uživatelům požadovanou flexibilitu i volnost. Navíc zajistí také potřebné zabezpečení a nástroje pro správu, jež jsou v podnikové oblasti naprostou nezbytností.

Citrix XenClient

Citrix představil novou verzi Citrix XenClient zajišťující virtuální desktopy pro miliony Ultrabooků, které v současnosti transformují trh laptopů. XenClient pro Ultrabooky používá hypervizor na straně klienta, který běží přímo na notebooku, ale je propojen do podnikového datacentra kvůli centralizované synchronizaci a správě.

Pro koncové uživatele to znamená, že mohou se svými laptopy plnohodnotně pracovat i v režimu offline. Jakmile se připojí k internetu, veškeré provedené změny se synchronizují s centrálním obrazem systému na serveru. Tento inovativní přístup rozšiřuje přínosy plynoucí z využívání VDI pro mobilní pracovníky bez kompromisů v oblasti bezpečnosti a výkonu.

Kombinace Citrix Receiver a XenClient nabízí perfektní startovní pozici pro společnosti hledající vhodný způsob práce s programy BYOD (Bring Your Own Device).

Řešení problému s daty v cloudu

Spolu s tím, jak rapidně narůstá počet spotřebitelských zařízení, která zaměstnanci používají pro práci, se pro většinu podniků stává hlavním souvisejícím problémem oblast dat. Koncoví uživatelé totiž chtějí k pracovním dokumentům přistupovat odkudkoliv a z široké škály zařízení. Pokud není k dispozici uživatelsky příznivé řešení dodané IT oddělením, využívají pro sdílení a šíření pracovních dat nejrůznější cloudové služby (jako je například Dropbox), které se však nacházejí zcela mimo kontrolu podniku.

Pro koncové uživatele se jedná o skvělý způsob, jak mohou zvýšit svou produktivitu, a proto jej budou hojně využívat. Pro IT oddělení se však takové chování stává doslova noční můrou z pohledu bezpečnosti, neboť data mizí mimo kontrolu podniku a hrozí tak riziko jejich zneužití nebo porušení regulací v oblasti ochrany citlivých údajů pod.

Podniky proto musejí svým zaměstnancům nabídnout nástroj pro sdílení dat, který bude schopen pracovat na nejrůznějších zařízeních, a navíc nabídne potřebnou úroveň kontroly z pohledu podniku a s tím spojenou bezpečnost. Společnost Citrix za tímto účelem oznámila dostupnost řešení Citrix ShareFile v kombinaci se StorageZones.

Protože ShareFile podporuje podnikovou bezpečnost na straně klienta, jsou veškerá data zašifrována a mohou být kdykoliv na dálku vymazána, pokud například dojde ke ztrátě zařízení nebo odchodu pracovníka z podniku.

Tento přístup v duchu služeb "follow-me-data" umožňuje syntézu podnikového prostředí s koncovými zařízeními jednotlivých zaměstnanců. ShareFile StorageZones je nyní k dispozici ke stažení ve formě software, brzy však bude dokončeno také zařízení StorageZones MPX založené na Citrix NetScaler, které transparentně integruje veškeré síťové i bezpečnostní funkce potřebné pro nasazení StorageZones on-premise v podobě all-in-one řešení.

Citrix plánuje, že v roce 2013 nabídne zákazníkům také ShareFile StorageZones pro Microsoft Windows Azure. Tato integrace umožní zákazníkům využívat síly cloudu Azure pro zajištění bezpečného sdílení podnikových dat.

CloudGateway - jediný bod pro správu mobilních aplikací a dat

Poslední součástí do mozaiky podnikové strategie pro zajištění mobility v podání společnosti Citrix je CloudGateway, který spojuje management mobilních aplikací, dat a zařízení do jednotného prostředí pro správu. Na konferenci Synergy provedl Citrix živou demonstraci CloudGateway s průlomovou technologií MDX (Mobile Device Experience). CloudGateway je tak nyní rozšířen o sadu technologií pro správu aplikací, které umožňují zajištění bezpečnosti a plné kontroly nad aplikacemi iOS, Android a HTML5.

Aktuální verze CloudGateway navíc přidává rovněž integraci s Me@Citrix, což je další nástroj, který společnost Citrix představila. Zákazníkům nabízí unifikovaný způsob dohledu nad doručováním aplikací a dat na mobilní zařízení. Integrace s Citrix XenApp doručuje virtualizované aplikace v prostředí Windows jako cloudovou službu na mobilní zařízení.

S těmito novými vylepšeními se CloudGateway stává prvním produktem v odvětví, který zákazníkům nabízí jednotný dohled nad libovolnou kombinací mobilních, webových a Windows aplikací a dat doručovaných na libovolný mix korporátních a osobních mobilních zařízení.

Práce v duchu Me@Work

Ve světě konzumerizace IT a z ní pramenící uživatelské volby cílí každá podniková strategie pro oblast mobility především na uživatelskou zkušenost koncového uživatele. Společnost Citrix za tímto účelem oznámila zcela novou rodinu aplikací pod názvem Citrix Me@Work. Ta kombinuje jednoduchost používání s bezpečností a širokými možnostmi správy.

Nová řada aplikací Me@Work startuje se dvěma aplikacemi, které budou nabízeny zdarma jako součást licence CloudGateway.

Aplikace nové řady Me@Work:

Rodina aplikací Citrix Me@Work je navržena tak, aby dokázala pracovat v součinnosti s Citrix

GoToAssist pro mobilní zařízení, což zjednodušuje práci IT oddělení v oblasti uživatelské podpory zaměstnanců na cestách. GoToAssist umožňuje IT profesionálům poskytovat uživatelskou podporu z libovolného místa: připojí se vzdáleně k počítači zaměstnance a vyřeší jeho problém přímo ze svého iPadu či tabletu s operačním systémem Android. V kombinaci s novou nabídkou GoToAssist Service Desk mohou IT profesionálové rovněž logovat a řešit incidenty, spravovat změny v konfiguraci a doručovat další podobné služby odkudkoliv.

Článek Citrix Systems Czech Republic s.r.o. ze dne 22. listopadu 2012 - čtvrtek

Další články od Citrix Systems Czech Republic s.r.o.

Podniková mobilita s podporou softwarového klienta Citrix Receiver