logo Cockpit

Bezdrátový systém řízení domácnosti s IoT podporou a snadnou instalací

Bezdrátové řešení komunikace modulů řízení v síti Z-Wave s možností rychlé instalace bez zásahů do stávající elektroinstalace, nastavením na míru a využitím scénářů - to je inteligentní systém Cockpit, který právě vstupuje na český trh.

Systém Cockpit v bezdrátové síti Z-Wave synchronizuje a nastavuje elektrospotřebiče, světla, topení, klimatizaci a další elektrická zařízení domácnosti v návaznosti na roční období a aktuální rodinnou situaci nebo dle potřeb jednotlivců. Handicapovaným lidem zjednodušuje Cockpit díky automatizaci a ovládání na dálku každodenní život.

Cockpit zohledňuje i zdravotní rizika. Vypnutím spotřebičů i z režimu stand-by v noci eliminuje škodlivý elektrosmog a zvyšuje kvalitu spánku. Spotřebiče se pak v požadovanou dobu zase zapnou. Světla lze v noci ovládat pohybovými čidly, Cockpit tak umožňuje bezpečný a pohodlný pohyb obyvatel po bytě nebo domě například při noční návštěvě toalety, pohybu na chodbě apod.

S Cockpitem odpadají i starosti s obsluhou zahrady a bazénu. Cockpit průběžně hodnotí data meteostanice, nezalévá tak před deštěm nebo v jeho průběhu. Automaticky také řeší zabezpečení v případě nepříznivého počasí. Při blížící se bouřce nebo silném větru automaticky spustí venkovní rolety nebo zatáhne roletu bazénu. Umožňuje i momentální manuální ovládání dle a aktuální situace.

Automatizace domova, ovládání všech modulů na dálku a nastavení automatických scénářů běžných úkonů dle potřeb rodiny a jejích členů šetří čas a starosti.

Cockpit umožňuje z jedné aplikace ovládat i více nemovitostí. Zajistí tak bezpečnost a kontrolu chalupy nebo předem zapne vytápění a nahřátí vody.

Cockpit je kompatibilní s řadou technologií a zařízení IoT (Internet of Things). Aplikace je zdarma pro platformu iOS i Android.

Pro bezpečné bydlení

Systém poskytuje inteligentní zabezpečení domova proti vnějším vlivům. Po narušení objektu spustí Cockpit světelný i zvukový alarm a okamžitě informuje majitele o místě vstupu cizí osoby. Spustí také kameru ke kontrole objektu, což umožňuje majiteli, aby situaci sám vyhodnotil a případně zvolil další kroky. Odpadají tak automatické placené výjezdy bezpečnostních agentur i měsíční paušál alarmu. Záznamy kamery lze zhlédnout i zpětně.

Cockpit se stará i o bezpečnost domácnosti a jejích obyvatel. Umožňuje kontrolu a ovládání spotřebičů na dálku, dále pak kontrolu uzavření oken, dveří a vrat. Zajistí tak větší bezpečnost i dětem, v případě, že jsou doma samy. Stejně tak se Cockpit stará i o bezpečnost seniorů. Jednoduše lze zkontrolovat, jestli nedošlo k nějakému problému, když se nemůžete dovolat babičky nebo dětí.

V případě havárie vody v bytě Cockpit detekuje její únik a automaticky zavře hlavní uzávěr vody. Zabrání tak případnému vyplavení domácností.

Značné úspory

Instalace systému Cockpit do bytové jednotky se nabízí již od 19900 Kč - je tedy široce dostupným řešením, které zajišťuje, že se investice díky úspoře energií, času i starostí rychle vrátí.

Úspora energií je aktuálním tématem každé domácnosti. S Cockpitem lze ušetřit až 25% nákladů za energie. Inteligentní ovládáni zavlažování zahrady přináší i efektivní úspory ve spotřebě vody.

Článek Cockpit ze dne 30. května 2018 - středa

Další články od Cockpit