logo Cockpit

Bezdrátový systém řízení domácnosti s IoT podporou a snadnou instalací

Bezdrátové řešení komunikace modulů řízení v síti Z-Wave s možností rychlé instalace bez zásahů do stávající elektroinstalace, nastavením na míru a využitím scénářů - to je inteligentní systém Cockpit, který právě vstupuje na český trh.

Systém Cockpit v bezdrátové síti Z-Wave synchronizuje a nastavuje elektrospotřebiče, světla, topení, klimatizaci a další elektrická zařízení domácnosti v návaznosti na roční období a aktuální rodinnou situaci nebo dle potřeb jednotlivců. Handicapovaným lidem zjednodušuje Cockpit díky automatizaci a ovládání na dálku každodenní život.

Cockpit zohledňuje i zdravotní rizika. Vypnutím spotřebičů i z režimu stand-by v noci eliminuje škodlivý elektrosmog a zvyšuje kvalitu spánku. Spotřebiče se pak v požadovanou dobu zase zapnou. Světla lze v noci ovládat pohybovými čidly, Cockpit tak umožňuje bezpečný a pohodlný pohyb obyvatel po bytě nebo domě například při noční návštěvě toalety, pohybu na chodbě apod.

S Cockpitem odpadají i starosti s obsluhou zahrady a bazénu. Cockpit průběžně hodnotí data meteostanice, nezalévá tak před deštěm nebo v jeho průběhu. Automaticky také řeší zabezpečení v případě nepříznivého počasí. Při blížící se bouřce nebo silném větru automaticky spustí venkovní rolety nebo zatáhne roletu bazénu. Umožňuje i momentální manuální ovládání dle a aktuální situace.

Automatizace domova, ovládání všech modulů na dálku a nastavení automatických scénářů běžných úkonů dle potřeb rodiny a jejích členů šetří čas a starosti.

Cockpit umožňuje z jedné aplikace ovládat i více nemovitostí. Zajistí tak bezpečnost a kontrolu chalupy nebo předem zapne vytápění a nahřátí vody.

Cockpit je kompatibilní s řadou technologií a zařízení IoT (Internet of Things). Aplikace je zdarma pro platformu iOS i Android.

Pro bezpečné bydlení

Systém poskytuje inteligentní zabezpečení domova proti vnějším vlivům. Po narušení objektu spustí Cockpit světelný i zvukový alarm a okamžitě informuje majitele o místě vstupu cizí osoby. Spustí také kameru ke kontrole objektu, což umožňuje majiteli, aby situaci sám vyhodnotil a případně zvolil další kroky. Odpadají tak automatické placené výjezdy bezpečnostních agentur i měsíční paušál alarmu. Záznamy kamery lze zhlédnout i zpětně.

Cockpit se stará i o bezpečnost domácnosti a jejích obyvatel. Umožňuje kontrolu a ovládání spotřebičů na dálku, dále pak kontrolu uzavření oken, dveří a vrat. Zajistí tak větší bezpečnost i dětem, v případě, že jsou doma samy. Stejně tak se Cockpit stará i o bezpečnost seniorů. Jednoduše lze zkontrolovat, jestli nedošlo k nějakému problému, když se nemůžete dovolat babičky nebo dětí.

V případě havárie vody v bytě Cockpit detekuje její únik a automaticky zavře hlavní uzávěr vody. Zabrání tak případnému vyplavení domácností.

Značné úspory

Instalace systému Cockpit do bytové jednotky se nabízí již od 19900 Kč - je tedy široce dostupným řešením, které zajišťuje, že se investice díky úspoře energií, času i starostí rychle vrátí.

Úspora energií je aktuálním tématem každé domácnosti. S Cockpitem lze ušetřit až 25% nákladů za energie. Inteligentní ovládáni zavlažování zahrady přináší i efektivní úspory ve spotřebě vody.

Článek Cockpit ze dne 30. května 2018 - středa

Další články od Cockpit

Trápí vás opakovaně kandidóza? Co vám může pomoci?
Porovnávač zájezdů. Najděte nejlevnější! Nabídka zájezdů přímo od CK.
Lehce ovladatelné programy od MRP. Pravidelné aktualizace, přijatelná cena.