logo COMGUARD a.s.

Autentizace vlastní cestou pomocí SecurEnvoy BYOT

SecurEnvoy přichází se zásadou "Bring Your own Token" (BYOT - přines si svůj token) ve své nové verzi řešení SecurAccess pro dvoufaktorovou autentizaci, která přináší maximální flexibilitu pro příjem jednorázových hesel.

Nová verze 7 nepoužívá už jenom mobilní telefon jako jediný nástroj pro realizaci autentizace, ale nově lze předávat hesla i přes pevnou linku, smartphone, počítače, využívat softwarové tokeny pro tablety či notebooky. Pro odesílání SMS zpráv s jednorázovými hesly je možné využít SMS gateway poskytovatelů těchto služeb nebo vlastní hardwarovou GSM bránu.

Nová verze 7 je tedy navržena tak, aby uživatelům nabídla maximální flexibilitu a za tímto účelem si uživatelé mohou vybrat z řady možností pro příjem jednorázových hesel. Mohou jednoduše používat své stávající mobilní zařízení a maximálně ulehčit přístup do firemních sítí. Uživatelé bez internetového připojení či bez mobilního signálu mohou využít pevnou linku, kdy se zadává zobrazené jednorázové heslo pomocí číselných tlačítek na telefonu.

S cílem zajistit využití všech dostupných kanálů, nová verze 7 umožňuje využívat více SMS bran s inteligentním směrováním, například dle konkrétní domény nebo předvolby čísla. Hesla je možno přijímat i přes VOIP a maily. Rozšířené možnosti konfigurace jsou k dispozici také pro poskytovatele služeb formou SaaS. Support je poskytován i pro MAC PC, Windows 8 a Windows Server 2012.

SecurEnvoy SecurAccess

Na rozdíl od tradičních řešení zajišťujících dvoufaktorovou autentizaci pomocí jednorázových hesel se SecurEnvoy s minimem zásahů do stávající IT infrastruktury a celé řešení nasadí na několik kliknutí. Díky integraci s Microsoft Active Directory, Novell eDirectory, Sun Directory Server a OpenLDAP zajistí jednoduše bezpečný přístup všem svým zaměstnancům během pár okamžiků.

Velkou výhodou celého řešení je to, že pro autentizaci využívají uživatelé něco, co již vlastní - mobilní zařízení. Není tedy nutné dále zvyšovat náklady pořizováním nového hardwaru v podobě tokenů a jejich životního cyklu. Stejně tak každý administrátor uvítá absenci časově náročné distribuce hardwarových tokenů, která může zabrat i několik týdnů.

Řešení společnosti SecurEnvoy umožňuje uživateli výběr, jaký typ autentizace zvolí:

Další články k tématům - autentizace - BYOT - GSM - MAC - notebook - SaaS - server - SmartPhone - SMS - tablet - telefon - token - VoIP - zaměstnanci

Článek COMGUARD a.s. ze dne 25. června 2013 - úterý

Další články od COMGUARD a.s.