logo COMGUARD a.s.

Implementace prvků síťové bezpečnosti během několika minut

COMGUARD představuje nová řešení společnosti Infoblox, která dokážou z jednoho místa distribuovat bezpečnostní pravidla a nastavit různé bezpečnostní prvky v rozsáhlých sítích nebo ochránit proti nejnebezpečnějšímu druhu malwaru, tzv. "DNS-based malwaru".

Infoblox Security Device Controller je geniální v tom, že dokáže automaticky vyhledávat síťová zařízení, sbírá jejich konfigurace a automaticky je aktualizuje. Poskytuje důležité informace síťovému nebo bezpečnostnímu administrátorovi (např. dodavatele, typ zařízení, routing, informace o virtuálních sítích a další) a ten je schopen na základě těchto informací určit, která zařízení budou ovlivněna změnou pravidel.

Jako jediné řešení svého druhu výrazně zkracuje tradiční a časově náročný proces manuální tvorby návrhu a implementace změn v síťové bezpečnosti a změn v přístupových pravidlech. Je tedy synonymem automatizace zdlouhavých síťových analýz a dalších navazujících kroků pro zajištění bezpečnosti sítě. Platforma integruje unikátní databázi analýz řešení jiných výrobců a distribuuje mezi ně změny v nastaveních, a to přes jedno rozhraní.

Klíčové vlastnosti Infoblox Security Device Controlleru:

Jednoznačným přínosem celého řešení je snížení časové náročnosti potřebné k nasazení nových řešení do stávající infrastruktury, zaručí standardizaci rozsáhlých síťových infrastruktur a eliminuje nechtěné a neplánované procesy pomocí kontroly, ověřování a schvalování jednotlivých akcí v síti.

Infoblox DNS Firewall

Infoblox DNS Firewall zastavuje hrozby předtím, než mají možnost začít svůj útok, a to hlavně ze soukromých zařízení, která připojují zaměstnanci do firemních sítí, nebo naopak z firemních zařízení připojených mimo zabezpečenou firemní síť.

Tzv. "DNS-based malware" totiž není nucen překonávat firewall nebo jiné ochranné prvky sítě a pomocí DNS protokolu velice lehce pronikne přes současné bezpečnostní technologie na bázi IP adres. DNS Firewall dokáže identifikovat všechny infikované klienty, aby jejich zařízení mohla být "vyčištěna", a to včetně zařízení vlastněných přímo uživateli.

Klíčové vlastnosti Infoblox DNS Firewallu:

Další články k tématům - analýza - automatizace - DNS - firewall - infrastruktura - IP - malware - platforma - vyhledávání

Článek COMGUARD a.s. ze dne 6. března 2013 - středa

Další články od COMGUARD a.s.