logo COMGUARD a.s.

Investor OnyxCapital vstupuje do COMGUARD

COMGUARD oznamuje vstup nového finančního investora, private equity společnosti OnyxCapital, specializující se na investice do malých a středních firem. Investory jsou významní odborníci a manažeři z oblasti IT.

Společnost COMGUARD navázala na rekordní výsledky roku 2011 v tržbách i hospodářském výsledku a podle auditovaných výsledků i v roce 2012 nadále rostla v obou ukazatelích. Cílem společnosti je pokračovat v úspěšném poskytování služeb v oblasti VAD distribuce a rozšiřovat portfolio poskytovaných řešení, nabídku služeb moderního kompetenčního centra i v loni dokončeného školicího střediska, a to v oblastech IT bezpečnosti a networkingu.

Výraznou posilou pro další růst společnosti je aktuálně dokončený vstup private equity společnosti OnyxCapital do vlastnické struktury společnosti COMGUARD, realizované s podporou klubu investorů ze Slovenska. Cílem akvizice je dále posilovat postavení společnosti COMGUARD jako leadera v oblasti distribuce IT bezpečnostních řešení a úspěšně se etablovat na trhu distribuce síťových prvků.

"Tato firma se nám velmi líbí", řekl Radim Stach, founding partner OnyxCapital, který vedl tuto transakci. "Má talentovaný manažerský tým, který prokázal svoje schopnosti v době hospodářského poklesu, nadále zůstává s firmou a my s ním budeme pokračovat v podnikání jako s partnerem. Do budoucna projektujeme pro COMGUARD dvouciferný růst a jsme přesvědčeni, že společnost je schopna ho dosáhnout. Firma má velký rozvojový potenciál jak prostřednictvím diversifikace svých výrobků, tak cestou geografické expanze."

"Jsme rádi, že budeme moci spolu s OnyxCapital pokračovat v rozvoji naší společnosti", dodává Karel Taft, předseda představenstva COMGUARD. "Transakce vytváří mimořádnou příležitost pro další rozvoj společnosti, pro rozvoj služeb, rozšiřování okruhu zákazníků, růst tržního podílu i průnik na další evropské trhy".

Další články k tématům - akvizice - certifikace - ICT - networking - Karel Taft

Článek COMGUARD a.s. ze dne 9. května 2013 - čtvrtek

Další články od COMGUARD a.s.