logo COMGUARD a.s.

Nové modely síťových McAfee IPS v distribuci COMGUARD

COMGUARD začíná distribuovat nové modely síťových McAfee IPS. Nová série IPS appliancí založených na technologii Intel je vhodná pro datová centra a velké poskytovatele služeb.

COMGUARD prodává nové modely McAfee IPS jako jedinou účinnou ochranu proti cíleným útokům a nastavuje tak nový standard mezi IPS sondami, poskytuje reálnou propustnost až 40Gbps a maximální propustnost až 70Gbps.

Na vývoji spolupracovali inženýři z Intelu a McAfee a vytvořili hardwarovou platformu, která maximalizuje efektivitu a zvyšuje výkon nových zařízení. Nové modely IPS sond McAfee nabízí 10 pevných portů a možnost osadit zařízení dalšími síťovými I/O moduly, které poskytují i 10GbE a 40GbE porty.

Byla také zvýšena propustnost při zapnuté kontrole šifrovaného provozu a navýšena podpora pro současná spojení a připojení za sekundu. Hlavní předností nových sond je pak poměr cena/výkon a velikost 2U do racku, která umožňuje úsporu prostoru především v data centrech.

"Zvýšení výkonu ocení především společnosti, které kalkulují s vysokým rizikem nebezpečí DoS/DDoS útoků nebo potřebují pokrýt IPS filtrací velkokapacitní linky, aniž by pocítily dopad na latenci síťového provozu. Právě vysoký výkon hardwaru je jediný účinný způsob ochrany proti vybraným DoS útokům. Dalším příkladem využití takto výkonného hardwaru může být filtrace interního provozu velkých data center, kde může být jedna IPS sonda díky unikátní virtualizační technologii využita jako stovky jedinečných sond z pohledu politik a reportingu", uvádí Robert Šefr, Pre-sales & Architect, Senior Consultant společnosti COMGUARD.

McAfee IPS

Řešení McAfee IPS se pohybuje již několik let na špici kvadrantu leaderů v hodnocení Intrusion Prevention Systems od společnosti Gartner a patří mezi nejúspěšnější bezpečnostní řešení, které společnost McAfee nabízí svým klientům. IPS/IDS síťová sonda McAfee Network Security Platform preventivně chrání vnitřní síť před známými/ neznámými/ útoky, spyware, malware, botnety, DoS/DDoS útoky, VoIP hrozbami, atd.

Kombinuje několik stupňů detekce narušení od rozpoznání útoků na základě signatur přes pravidla chování, anomálií provozu, rozpoznání aplikací a "Zero Day Attack" ochran. Poskytuje snadný přechod z detekce na prevenci, precizně a rychle blokuje hrozby bez zastavení legitimního provozu, a tím šetří celkové náklady na ochranu a obnovu systémů.

Další články k tématům - DoS - malware - spyware - šifrování - virtualizace - VoIP

Článek COMGUARD a.s. ze dne 24. června 2013 - pondělí

Další články od COMGUARD a.s.