logo COMGUARD a.s.

Nové next-generation firewally McAfee

COMGUARD začne distribuovat kromě stávající řady next-generation McAfee Firewall Enterprise také nové firewally, které budou zařazeny do nabídky díky akvizici společnosti Stonesoft společností McAfee.

McAfee si od této akvizice slibuje především posílení postavení na trhu bezpečnostních síťových řešení a integraci nových technologií. Stonesoft svým next-generation firewallem doplní stávající nabídku McAfee, která v tomto segmentu trhu zahrnuje McAfee IPS Network Security Platform a McAfee Firewall Enterprise.

Dosud nejúspěšnější a neprolomený McAfee Firewall Enterprise na bázi aplikačních proxy bran bude dále zaměřen hlavně na trh vládních institucí a organizací, které vyžadují nejvyšší stupeň zabezpečení, jako národní a komerční banky či pojišťovny a softwarový next-generation firewall Stonesoft bude chránit komerční tržní segment se standardními bezpečnostními potřebami.

Řešení Stonesoft firewall/VPN se pyšní funkcemi jako jsou integrovaná funkcionalita firewallu a intrusion prevention systému, inspekce šifrovaného provozu pro SSL a TLS, jak pro klienta, tak i pro server, kompletní zabezpečení pomocí antiviru, antispamu a webového filtru, pokročilá správa provozu přes firewall a Quality of Service, přehled nad využívanými aplikacemi, nastavení bezpečnostních pravidel na základě uživatelů, skupin, typu provozu, zdrojové nebo cílové IP adresy, podpora IPv6 a 3G a integrovaná VPN.

Společnost Stonesoft vybudovala všechny funkce firewallu pro zabezpečení sítě od základu tak, aby zajistila cílenou integraci, lepší výkon a bezproblémovou správu. Firewall je postaven na Stonesoft Security Engine a součástí řešení je i Stonesoft Management Center (SMC) jako bezpečnostní konzola vyvinutá za pomocí zpětné vazby od systémových administrátorů velkých i malých organizací. Stonesoft Firewall /VPN má také mimo jiné certifikaci Common Criteria level EAL 4+.

O společnosti Stonesoft

Stonesoft je předním inovátorem v oblasti next-generation firewallů. Gartner označil Stonesoft jako vizionáře v rámci Magic Quadrantu pro Network Security Firewall 2013 a společnost získala také Recommend status v nejnovějším testu firewallů 2013 od NSS Labs. Stonesoft nabízí softwarově založená řešení, která rozumí potřebám jak velkých, tak malých společností, chrání tok informací a zjednodušují bezpečnostní management.

Portfolio produktů této společnosti, kromě next-generation firewallů zahrnuje také evasion prevention system (EPS) a SSL VPN řešení, která jsou určena pro společnosti všech velikostí.

Další články k tématům - 3G - akvizice - antispam - firewall - IPv6 - server - SSL - šifrování - VPN

Článek COMGUARD a.s. ze dne 5. června 2013 - středa

Další články od COMGUARD a.s.