logo Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.

Sledovací zařízení GPS tracker Amparos

Malé a lehké sledovací zařízení GPS tracker Amparos přináší uživatelům možnost praktického využití veřejně dostupné služby GPS společně s úložištěm získaných dat. Je to dobrý pomocník pro krizové situace, kdy potřebujete sledovat aktuální polohu věcí, lidí i zvířat.

Přístroj využívá existující sítě GSM/GPRS a GPS satelity a s jejich pomocí dokáže lokalizovat a monitorovat jakékoliv vzdálené cíle přes SMS nebo internet - k provozu potřebujete jen funkční SIM kartu. Výrobce garantuje maximální možnou ochranu pro umístěných získávaných dat o poloze - servery v Německu.

Funkce pro zjišťování polohy v kombinaci s mobilní sítí operátora najde své praktické využití v celé řadě situací každodenního života - od zajištění bezpečnosti a sledování pohybu až po účelový záznam polohy.

Jak funguje GPS tracker Amparos

Nad Zemí obíhají po oběžných drahách americké satelity v rámci projektu GPS (Global Positioning System). Signály, které nepřetržitě vysílají, umožňují s využitím dalších výpočetních operací určit přesnou zeměpisnou polohu příslušného přijímače.

Ačkoli doba oběhu jednoho satelitu je 12 hodin a jejich konstelace nad jedním místem se neustále mění, vždy je zajištěno, aby na každém místě na Zemi byl vždy dostatečný počet viditelných satelitů (čtyři) potřebných pro určení polohy.

V roce 2000 rozhodla americká vláda zpřístupnit veřejnosti službu GPS zdarma kdekoli - ukončila šifrování jednoho z vysílaných kódů a zvýšila tím maximální přesnost určení polohy na 3 metry.

Další možností, jak zjistit polohu mobilního zařízení se SIM kartou, je využití takzvané metody triangulace. Mobilní zařízení musí být v dosahu alespoň třech základových stanic (BTS) operátora, přičemž z jejich známých zeměpisných poloh lze určit polohu mobilního zařízení, ovšem s odchylkou v řádech metrů až kilometrů. Navíc metoda triangulace není veřejně dostupnou funkcí. Pro spolehlivou lokalizaci se tedy používá výše popsaný systém GPS.

Spojení GPS se službami mobilního operátora SMS a GPRS přináší nové možnosti práce s daty o poloze, a to díky trackeru Amparos M5.

Článek Conrad Electronic Česká republika, s.r.o. ze dne 19. listopadu 2014 - středa

Další články od Conrad Electronic Česká republika, s.r.o.

tesena fest 2018