logo COOLHOUSING s.r.o.

Dedikované servery s nízkou energetickou náročností

Růst cen hostingu v důsledku zvýšení cen elektřiny má alternativu v podobě snížení spotřeby hostovaných technologií. V Coolhousingu jdeme u serverhousingu cestou změření skutečného odběru serverů a nabídky snížení smluvního paušálu na elektřinu našim klientům.

V nabídce dedikovaných serverů Coolhousingu nově najdete úsporný server Supermicro vybavený dvoujádrovým procesorem Intel Core i3-2120T navrženým pro nízkou spotřebu. Při běžném provozu činí příkon tohoto stroje 47 W, při plném zatížení činí maximální příkon 58 W. Se 4 GB RAM, 500GB SATA pevným diskem a sdílenou 100Mbit konektivitou je tento server k dispozici již za 1 470 korun měsíčně při smlouvě na 24 měsíců.

"Nabídku dedikovaných (pronajatých) serverů jsme upravili tak, aby obsahovala více úsporných modelů, jejichž výkonnostní parametry by přitom potenciálním zákazníkům měly vyhovovat. Obě řešení nám i přes zdražení elektřiny umožnila nezvýšit řadě klientů ceny našich služeb", vysvětluje strategii své společnosti Karel Umlauf, výkonný ředitel Coolhousingu.

Dalšími úspornými servery v nabídce Coolhousingu jsou HP Compaq 4000 a CoolBarebone. První jmenovaný je vybaven procesorem Intel Pentium E6600 a pevným SATA diskem o kapacitě 500 GB. CoolBarebone nabídne procesor Intel Atom D525 a pevný SATA disk o kapacitě 500 GB.

Oba modely disponují 4 GB RAM a 100Mbit sdílenou konektivitou. HP Compaq 4000 odebírá za běžného provozu 52 W, špičkově 67 W, CoolBarebone dosáhne dokonce na 49 W ve špičkách a skvělých 39 W za běžného provozu.

Při smlouvě na 24 měsíců lze HP Compaq 4000 objednat za 1190 korun měsíčně, CoolBarebone o stokorunu levněji. Ke všem dedikovaným serverům Coolhousingu je zdarma k dispozici 100 GB prostoru na síťovém datovém úložišti.

"Pro provoz méně vytížených webových či poštovních serverů jsou dedikované servery s nízkým odběrem téměř ideálním průnikem dostatečného výkonu a minimálních nákladů. Snížení spotřeby serverů navíc nejen šetří náklady na provoz informačních technologií, ale také náročnost na životní prostředí", upozorňuje na ekologickou stránku věci Karel Umlauf.

Další články k tématům - dedikovaný server - konektivita - RAM - SATA - serverhousing - úspory - Karel Umlauf

Článek COOLHOUSING s.r.o. ze dne 29. srpna 2012 - středa

Další články od COOLHOUSING s.r.o.