logo COOLHOUSING s.r.o.

Kdy se vyplatí přejít na serverhosting ?

Pokud chcete mít na internetu svou webovou prezentaci, potřebujete k tomu jen dvě věci - doménu a hosting. Na doméně tolik nezáleží, tu seženete za pár set korun na rok, ale právě u hostingu se většinou láme chleba ...

Můžete samozřejmě využít služeb některého z freehostingů (hostingů zdarma), ale od nich nemůžete očekávat v žádném případě perfektní služby.

Pro některé jednoduché weby mohou freehostingy samozřejmě dostačovat, ale pokud potřebujete, aby váš web běžel nonstop, neměl žádné výpadky a ještě zvládnul nápor návštěvníků či přenesených dat, freehostingy nejsou dobrá volba.

V tomto případě nebudou stačit ani běžné sdílené webhostingy, protože na nich se o výpočetní výkon serveru budete dělit s dalším tuctem (minimálně, spíše několikanásobně větším počtem) lidí. Pak je dobré sáhnout po serverhostingu - obzvlášť pokud potřebujete hostovat jednu z následujících webových prezentací.

Eshop

Pokud na internetu prodáváte zboží, tedy vlastníte eshop, je pro vás každá minuta, po kterou se na eshop návštěvníci nedostanou, zatraceně drahá. Nemůžete si dovolit výpadky, proto nepřipadají sdílené hostingy v úvahu. Je dobré zvolit serverhosting, buďto VPS nebo managed server, abyste se nemuseli starat o technickou stránku věci a zaměřili si jen na prodej zboží.

Náročná webová aplikace

Pokud provozujete webovou aplikaci s vysokými nároky na výpočetní výkon, budete s běžným webhostingem omezováni, protože přidělený výkon nebude dostačovat. Pokud budete přidělený server přetěžovat moc, a tím tedy omezovat ostatní zákazníky, můžete být i "odstřiženi". U serverhostingu se vám toto samozřejmě nestane, protože máte celý server (ať už fyzický či virtuální) jen sami pro sebe.

Datové úložiště

Chcete-li na internetu skladovat větší množství dat, v řádu jednotek až stovek GB, nebudete z nabídky webhostingových firem nadšeni. Dostanete maximálně pár GB místa s tím, že si ještě dost připlatíte. S vlastním pronajatým serverem dostanete k dispozici několik stovek GB (v závislosti na velikosti harddisku), což bude zajisté dostačující pro jakkoli velké množství dat. A pokud ne, prostě si přidáte další disk.

Další články k tématům - dat - eshop - freehostingy - server - serverhosting - výkon

Článek COOLHOUSING s.r.o. ze dne 20. října 2009 - úterý

Další články od COOLHOUSING s.r.o.