logo COOLHOUSING s.r.o.

Pronájem managed serverů i s administrátorem

Managed servery Coolhousing jsou dedikované servery, k nimž vám nabídneme služby našich administrátorů. Parametry serveru můžete zvolit z několika variant či poptat individuální konfiguraci ušitou na míru vašim potřebám.

Přerostly potřeby vaší firmy možnosti jakéhokoli sdíleného hostingu? Potřebujete vlastní server, ale nechcete či nemůžete k němu zaměstnávat vlastního administrátora? Coolhousing má pro vás řešení v podobě spravovaných (managed) serverů, tedy pronájmu dedikovaných serverů i se službami zkušených administrátorů.

Kostrou nabídky managed serverů jsou prověřené sestavy serverů HP a Supermicro. Tvoří široké výkonnostní spektrum začínající u stroje založeného na procesoru Intel Core i5 a končící u výkonných serverů s procesory Intel Xeon E3 a E5. Součástí každého tarifu je základní administrace BASIC v rozsahu pěti hodin libovolné činnosti administrátora měsíčně standardně v pracovní době, avšak pro zásahy nutné k obnovení chodu serveru také v jakoukoli denní či noční hodinu.

Spravované servery Coolhousingu využívají operačního systému Linux, konkrétně Ubuntu 12.04 LTS. Pro webové služby můžete využívat webového serveru Apache a databázového stroje MySQL. O vaši poštu se postará mailserver Postfix. Samozřejmostí je možnost doinstalování dalšího softwaru dle vašeho přání.

Součástí služby administrace je také každodenní zálohování serveru na externí storage s nepřetržitým přístupem k zálohám. U administračních služeb BASIC mohou zákazníci využít až 1 TB prostoru pro zálohy svého serveru, varianta Administrace PRO nabízí dokonce 2 TB.

Díky správcovskému nástroji ISPConfig 3 je nabídka managed serverů výhodná také pro menší poskytovatele webhostingu a přidružených služeb. ISPConfig umožňuje správu webových, FTP, databázových či DNS serverů, firewallu, antiviru, uživatelských účtů, e-mailu i antispamu. 
Díky tomu je plnohodnotným řešením pro přeprodej hostingu na spravovaném serveru Coolhousingu.

"Nabídka služeb našich administrátorů je pro nás přirozenou součástí služeb pronájmu technologií a pro zákazníka také vítanou úsporou nákladů na interního administrátora, kterého zejména menší firmy nedokáží plně využít," upozorňuje na moderní trend pronájmu ICT i lidských zdrojů Karel Umlauf, jednatel společnosti Coolhousing.

Ceny managed serverů začínají na 3697 korunách měsíčně za HP Compaq 8300 s procesorem Intel Core i5 3570, 16 GB RAM a dvojicí 500GB SATA III pevných disků. Vybírat můžete také z výkonnějších variant s procesory Intel Xeon anebo větší diskovou kapacitou.

Standardní součástí služby je připojení k internetu prostřednictvím 100Mb sdílené linky s neomezenými datovými přenosy, zálohované napájení a administrace úrovně BASIC. Příplatek za Administraci PRO činí 4500 korun měsíčně. Po uplynutí 24 měsíců můžete server odkoupit do svého vlastnictví za zůstatkovou cenu 59 korun.

Managed servery Coolhousingu jsou vhodné pro firmy všech velikostí. Tuto službu zvažte, pokud nechcete či nemůžete správě serveru věnovat čas vlastního administrátora, pokud chcete zakoupit službu "jak je" a dále se o nic nestarat, nebo pokud například sídlíte mimo Prahu a vaši vlastní správci by při dojíždění za technologií do datového centra ztráceli příliš mnoho času a zároveň v případě problémů zbytečně prodlužovali dobu nedostupnosti serveru. Administrátoři společnosti Coolhousing obstarají vaše servery za vás.

Článek COOLHOUSING s.r.o. ze dne 20. května 2013 - pondělí

Další články od COOLHOUSING s.r.o.

Nabídka zaměstnání COOLHOUSING s.r.o.
Acronis True Image 2019