logo CZ.NIC

Služba mojeID překonala hranici čtvrt milionu uživatelů

Služba mojeID eviduje již více než 250000 uživatelských účtů. Hlavními přednostmi služby jsou snadná registrace a přihlašování, ověřené kontaktní údaje uživatelů a bezpečnost uložených dat.

Služba mojeID umožňuje bezpečné přihlašování k různým webovým službám pomocí jediné univerzální kombinace jména a hesla. mojeID provozuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény. mojeID je pro uživatele zdarma a zájemci se s ním mohou nejčastěji setkat na stránkách internetových obchodů, médií nebo komunitních serverů. Sdružení CZ.NIC provozuje službu mojeID od 26.10. 2010.

Stále více se ukazuje, že je mojeID velice zajímavé pro řadu webových služeb komunitního typu, které pro svoji činnost potřebují ověřovat uživatele. Takovýmito webovými službami jsou například Jízdomat.cz nebo VotočVohoz.cz. MojeID je samozřejmě ve velké míře využívané také mezi provozovateli e-shopů. Mezi nejznámější patří například CZC.cz, Parfums.cz nebo Mironet.cz, mojeID nyní podporují řádově tisícovky obchodů.

Službu využívají také internetové mediální domy nebo třeba města a obce. Pro ně představuje mojeID vhodný nástroj pro ověření identity občanů a voličů při referendech a anketách pořádaných místní samosprávou. Za tímto účelem službu implementovaly například Rožmitál pod Třemšínem, Droužkovice či Hořice v Podkrkonoší.

mojeID je služba, díky níž mají uživatelé českého internetu možnost používat pro přihlašování na různé internetové stránky a k různým webovým službám jednotné identifikační údaje (uživatelské jméno a heslo). S využitím mojeID tak není potřeba zakládat vždy nový účet a procházet opakovaně zdlouhavým a složitým procesem registrace.

mojeID také umožňuje udržovat údaje o jeho držiteli na jednom bezpečném místě a stále aktuální. mojeID je možné využívat u všech služeb, jejichž provozovatelé podporují přímo službu mojeID či alespoň technologii OpenID. Implementace mojeID není nijak náročná a nepřináší výraznější náklady.

V případě e-shopů postavených na opensource řešeních jako PrestaShop, Drupal či Joomla lze dokonce využít implementačních modulů, které vyvíjí přímo tým odpovědný za službu mojeID.

Služba mojeID je internetové veřejnosti poskytována zdarma.

Další články k tématům - registrace - přihlašování - OpenID - mojeID - internet - identifikace - eshop

Článek CZ.NIC ze dne 21. října 2013 - pondělí

Další články od CZ.NIC