logo CZ.NIC

Kurzy 3D tisku od Akademie CZ.NIC

Výukové centrum Akademie CZ.NIC rozšiřuje tematický záběr o trojrozměrný tisk. Kurz poskytne účastníkům teoretický základ a možnost si práci s 3D tiskárnou přímo vyzkoušet! Cena kurzu je 2000 korun bez DPH, studenti mají 90 procent slevu. První termín je vypsán na 15.11. 2013.

Kurz seznámí účastníky s technologiemi 3D tisku, přiblíží jim projekt RepRap, a s tím spojené pojmy jako OpenSource a OpenHardware. Kurz bude kopírovat workflow člověka zabývajícího se tiskem objektů, tedy od modelování, přes přípravu tiskové dávky, až po následný tisk. Každý účastník si tedy bude mít možnost vyzkoušet, jaké to je tisknout 3D. Znalost modelování je vítána, ale není vyžadována. Kurz by měl bez problémů absolvovat i úplný začátečník.

"Teoretická část seznámí účastníky s technologiemi 3D tisku, přiblíží jim projekt RepRap a s tím spojené pojmy jako opensource a openhardware. Praktická část bude kopírovat běžný pracovní postup při trojrozměrném tisku: modelování, přípravu tiskové dávky a tisk. Kurz je ale koncipován tak, aby se jej mohli zúčastnit i zájemci, kteří se softwarovým modelováním nemají žádné zkušenosti," přibližuje Ondřej Filip, výkonný ředitel CZ.NIC.

Garantem a vedoucím kurzu je Marek Žehra, který vede a správcem laboratoře 3D tisku na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze. Zde také vyučuje předmět 3D tisk. Má tedy s 3D tiskárnami bohaté zkušenosti, sám postavil nebo byl účastníkem u stavby několika tiskáren typu RepRap.

Detailní informace, jako jsou osnova kurzu, termíny a místo konání nebo přihlašovací formulář, najdou zájemci na stránkách www.akademie.nic.cz. Zde je možné se také seznámit s kompletní nabídkou výukového centra sdružení CZ.NIC.

Z bohaté nabídky kurzů, které je možné navštívit v Praze a Brně, si vyberou nejen IT profesionálové, ale také zástupci veřejné správy či studenti.

Další články k tématům - 3D tisk - ČVUT - kurz - opensource - RepRap - workflow - Ondřej Filip - Marek Žehra

Článek CZ.NIC ze dne 1. listopadu 2013 - pátek

Další články od CZ.NIC