logo CZ.NIC

3D tisk na konferenci IT 13

Konference Internet a Technologie 13 proběhne ve dnech 20. a 21.5. 2013 v Praze. První den vystoupí průkopník open hardwaru 3D tisku v Česku Josef Průša. Dalšími tématy jsou zejména IPv6 a bezpečnost. Registrace účastníků do 13.5. 2013.

V pondělí 20.5. 2013 odstartuje v Národní technické knihovně v Praze další ročník odborné konference Internet a Technologie.

O tom, že 3D tiskárna může být běžným vybavením domácnosti, přijde na konferenci přesvědčit jeden z nejznámějších představitelů celosvětově otevřeného systému pro 3D tisk RepRap Josef Průša. Ve své přednášce popíše 3D tisk, jeho možnosti a představí základy vývoje open hardwaru. Na závěr ukáže celý proces od modelování až po tisk reálného objektu.

Na téma IPv6 promluví mimo jiné například Martin Doleček, který se podělí o zkušenosti s nasazováním nové verze protokolu v rámci celého Seznam.cz, a to včetně aktuálních statistik a přehledu podporovaných služeb. IPv6 ovšem spojuje celkem tři přednášky v rámci celého prvního bloku, který zakončí panelová diskuze za účasti zástupců nakladatelství Economia, společnosti Telefónica O2 a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Bezpečnostním tématům se budou věnovat například Jan Kolouch z Policejní Akademie ČR, který se zaměří zejména na problematiku soukromoprávní a veřejnoprávní odpovědnosti jedince za své projevy v kyberprostoru, či Tomáš Hála z Active 24 s případovou studií k nedávným masivním (D)DoS útokům. Pozornost si jistě zaslouží i moderované setkání nad chystaným zákonem o kybernetické bezpečnosti, kterého se zúčastní vedle jiných hostů i jeho autor.

"Letošní konference pro nás bude speciální také v tom, že si v jejím průběhu připomeneme historii CZ.NIC. 21.5. 2013 to bude přesně 15 let od založení sdružení. U zrodu CZ.NIC byl tenkrát především NIX.CZ a proto i jemu bude patřit prostor v prvním úterním bloku. Zajímavá jistě bude i přednáška Jiřího Peterky, který již řadu let velice pečlivě mapuje historii nejen českého internetu. Věřím, že nás jeho prezentace provede zajímavými a možná už částečně zapomenutými událostmi uplynulých 15 let", říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Kromě zástupců předních českých registrátorů ACTIVE 24, INTERNET CZ, WEDOS Internet či ZONER software se na konferenci ke slovu dostanou i pracovníci Laboratoří CZ.NIC či například Tomáš Košňar ze sdružení CESNET.

Zájemci o účast se mohou registrovat do 13.5. 2013 pomocí formuláře na konferenčním webu. Počet míst je omezen, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci registrovali včas.

Mediálními partnery konference Internet a Technologie 13 jsou Root.cz, Lupa.cz, AbcLinuxu.cz, ITBIZ a LinuxEXPRES.

Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.

Další články k tématům - 3D - domény - internet - IPv6 - konference - Linux - NIX - tisk - zákon - Josef Průša - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC ze dne 30. dubna 2013 - úterý

Další články od CZ.NIC