logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

CZ.NIC jako první pouští do datových schránek i mobilní telefony

Dostat se k obsahu datových schránek z mobilních telefonů je v současnosti poměrně problematické. K řešení této situace nyní částečně přispělo sdružení CZ.NIC, správce národní domény .CZ.

CZ.NIC pro telefony postavené na linuxové platformě Maemo 5 vyvinulo prototyp aplikace, díky níž je možné se do datových schránek pohodlně připojit. Radovat se tak mohou především majitelé jedné z posledních novinek společnosti Nokia. Její nedávno uvedený model N900 právě systém Maemo 5 využívá. Třetí rozšířený prototyp aplikace DSGUI si je zdarma k dispozici ke stažení na internetu.

"Problém současného webového rozhraní datových schránek spočívá v tom, že umožňuje odesílat zprávy pouze s nainstalovaným rozšířením pro MS Windows - 602 XML Form Filler. Proto jsme se rozhodli vyvinout aplikaci, která bude na nejrůznějších alternativních systémech včetně těch mobilních poskytovat plnou funkcionalitu a nebude toto proprietární rozšíření potřebovat." říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Vývoj řešení pro přístup do datových schránek především z otevřených operačních systémů má na starosti výzkumné centrum Laboratoře CZ.NIC, které je od konce loňského srpna součástí sdružení CZ.NIC. Aplikaci DSGUI tak lze nyní úspěšně použít kromě systému Maemo 5 i na několika linuxových distribucích, FreeBSD a dále na OS Windows XP, Vista a 7 a na MacOS X.

"Otevřená platforma Maemo 5 nabízí široké možnosti jak vývojářům, tak i samotným uživatelům," říká Petr Kasa, ředitel Nokia ČR a SR. "Aplikace pro přístup k datovým schránkám je výbornou ukázkou toho, jak je pro vývojáře snadné přijít v krátké době s praktickým nástrojem, který řeší konkrétní problém velkého množství uživatelů," dodává.

Další články k tématům - aplikace - datových - Maemo - mobilních - Nokia - prototyp - schránek - telefony - Windows - Ondřej Filip - Petr Kasa

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 21. ledna 2010 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob
Více, než je možné vypovědět. Zažijte pravé středomoří.
pro neomezený počet zaměstnanců řeší program na Mzdy za 4.498 Kč.
Čeká Vás operace? Víte co urychlí hojení?