logo CZ.NIC

DNSSEC Validátor pro Internet Explorer

Laboratoře CZ.NIC ve spolupráci s českým zastoupením Microsoftu vydávají bezpečnostní doplněk DNSSEC Validátor pro prohlížeče Internet Explorer. Aplikace do prohlížeče přidává funkci ověření zabezpečení prohlížených stránek pomocí technologie DNSSEC.

Rozšíření DNSSEC Validator pro prohlížeč Internet Explorer (IE) přidává do prohlížeče funkcionalitu na ověření zabezpečení stránek pomocí technologie DNSSEC. Po instalaci rozšíření vám bude prohlížeč přehledným způsobem ve formě barevného klíčku a informačních textů prezentovat stav zabezpečení stránek. Klíček s texty se v IE zobrazuje jako samostatný panel nástrojů.

"Podle studie bezpečnostní společnosti NSS Labs zaujímá Internet Explorer od verze 8 opakovaně první místo v oblasti účinnosti boje proti internetovým útokům, zejména díky bezpečnostním funkcím jako SmartScreen Filter nebo Application Reputation. DNSSEC Validátor je dalším prvkem, který ještě zvyšuje bezpečnost uživatelů prohlížeče Internet Explorer před podvodnými webovými stránkami, které se i v České republice objevují stále častěji", říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Laboratoře CZ.NIC vydaly již několik verzí doplňku DNSSEC Validátor pro prohlížeče Mozilla Firefox a Google Chrome. Nyní přichází doplněk pro Internet Explorer, který je zatím funkční pouze pro 32bitové verze IE (verze 6 až 9).

Uživatelé si tak mohou okamžitě ověřit, zda navštívené stránky nejsou podvržené a nehrozí jim například zcizení citlivých údajů.

O technologii DNSSEC

DNSSEC je rozšíření systému DNS, které zvyšuje bezpečnost služby doménových jmen. Principem DNS je překlad jmenných internetových adres na adresy číselné, kterým počítače rozumějí a s jejichž pomocí dokážou zajistit zobrazování webových stránek, odesílání e-mailů, telefonování po internetu a další běžné internetové služby.

DNSSEC zabraňuje manipulaci s údaji uloženými v DNS, a tím rapidně snižuje riziko podvržení falešných či pozměněných informací na webových stránkách, krádeží přístupových údajů, odposlouchávání e-mailové komunikace apod. Sdružení CZ.NIC, správce registru domén .CZ a ENUM, zavedlo tuto bezpečnostní technologii v říjnu 2008.

Další články k tématům - DNSSEC - Explorer - Firefox - Google - Chrome - Validátor - Lukáš Křovák

Článek CZ.NIC ze dne 26. července 2012 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC