logo CZ.NIC

IPv6 Laboratoř: otestujte si svá síťová zařízení s CZ.NIC

První testování pro veřejnost proběhne už 22.11. a 1.12. 2011 od 13 do 17 hodin v prostorách Akademie CZ.NIC v Praze. IPv6 Laboratoř se skládá z několika experimentálních sítí, ve kterých jsou služby dostupné pouze protokolem IPv6.

Podle nejnovějších odhadů dojde k vyčerpání IPv4 adres v Evropě v průběhu příštího roku. Správce české národní domény, sdružení CZ.NIC, proto nyní v rámci své osvětové činnosti přichází s projektem IPv6 Laboratoří, ve kterých si každý bude moci vyzkoušet provoz svých síťových zařízení, internetových aplikací a dalších služeb právě na novém protokolu IPv6.

Pro zájemce bude v IPv6 Laboratořích připraveno několik experimentálních sítí s různou metodou přidělování IPv6 adresy, ve kterých budou služby dostupné pouze protokolem IPv6. Bude tak možné si mimo jiné otestovat funkčnost a kompatibilitu ADSL modemu, wi-fi připojení či klasické přípojky s IPv6 sítěmi anebo si reálně vyzkoušet aplikace deklarující podporu IPv6.

K dispozici bude také webový server a e-mailový server s nastavenými protokoly IMAP, POP3 a SMTP. Pro konzultace bude po celou dobu připraven odborník z Laboratoří CZ.NIC.

"IPv6 Laboratoře jsou jedním z našich dalších projektů, kterými se snažíme šířit osvětu o novém protokolu IPv6. Věřím, že lidé jedinečné příležitosti otestovat si zařízení v prostředí IPv6 a zároveň konzultovat svá řešení s odborníkem využijí v hojném počtu. Tím spíš, že vyčerpání IPv4 adres v našem regionu se blíží, a je třeba se na přechod k novému protokolu zodpovědně připravit", říká výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip.

Další články k tématům - ADSL - IMAP - IPv4 - IPv6 - Laboratoř - modem - POP3 - SMTP - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC ze dne 8. listopadu 2011 - úterý

Další články od CZ.NIC