share itpoint.cz

Internet a Technologie 14 - konference zaměřená na bezpečnost

Ve čtvrtek 22.5. 2014 začíná v reprezentativním Paspově sálu smíchovského pivovaru v Praze další ročník odborné konference Internet a Technologie se zajímavými příspěvky od předních internetových odborníků. Akci pořádá sdružení CZ.NIC ve spolupráci s českým peeringovém uzlem NIX.CZ. Vstupné na každý konferenční den je 200 Kč.

Zájemci v programu dvoudenní akce najdou především prezentace věnované aktuálním tématům spojeným s internetovou bezpečností, a to jak ve formě odborných přednášek, tak prakticky zaměřených workshopů. Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, ve spolupráci s českým peeringovým uzlem NIX.CZ.

První den konference

První den již tradiční akce se představí respektovaný odborník na IPv6 a vysokoškolský pedagog Pavel Satrapa s přednáškou o posledních novinkách spojených s nastupujícím internetovým protokolem. Po něm vystoupí Ondřej Filip s prezentací věnovanou aktuálním událostem v organizaci ICANN. Slovo dostanou také zástupci registrátorů ACTIVE 24, Gransy, Websupport a WEDOS s příspěvky k problematice generických TLD či datacenter.

V odpoledním bloku se představí zástupce sdružení NIX.CZ Martin Semrád, který promluví o velice sledovaném projektu Bezpečná VLAN.

Současnost a budoucnost Národního centra kybernetické bezpečnosti odprezentuje Vladimír Rohel z NBÚ. Ani tentokrát nebude chybět představení novinek ve službě mojeID a v registračním systému FRED.

Druhý den konference

Druhý den konference Internet a Technologie 14 otevře blok přednášek zástupců akademického sdružení CESNET a společnosti Red Hat. Ti se budou věnovat především tématům spojeným s DNS a DNSSEC.

Odpoledne bude patřit workshopům. První dvojice prakticky zaměřených přednášek se zaměří na projekty Turris a DNS server Knot DNS. V případě Turrisu budou představeny možnosti konfigurace a využití routeru Turris. Tato část bude zaměřena jak na OpenWrt obecně, tak na případná specifika routeru Turris. Další dvojici workshopů bude tvořit routovací daemon BIRD a jednočipový počítač Teensy.

Zájemci o účast se mohou registrovat do 12.5. 2014, počet míst v sále je omezen, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci registrovali včas.

Místo a čas konference:

  • Paspův sál (Pivovary Staropramen), Nádražní 84, Praha 5 - Smíchov
  • 22. a 23.5. 2014 - 9:00 - začátek konference / 08:30 registrace

Článek CZ.NIC ze dne 7. května 2014 - středa, čteno 2529x

Zbrusu nová vzdálená správa pro Linux
Další články CZ.NIC

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

CyberCrime - elektronická kniha o kybern...

Návrh novely zákona o VOZ ohrožuje kyber...

Bezpečný router Turris Omnia je ve volné...

Nechceme cenzuru internetu

Jste pro zavedení cenzury a zdražení int...

Kurzy Akademie CZ.NIC

Turris Omnia - víc než jen router

Internet věcí a chytré ovládání domácnos...

Falešné e-maily o prodloužení platnosti ...

Kurzy Akademie CZ.NIC pro II. pololetí 2...

Test routeru na zranitelnost rom-0

Projekt Bezpečná VLAN se nyní jmenuje Fe...

Internet a Technologie 14 - konference z...

mojeID do měst a obcí

Český zavináč 2014 pro CZ.NIC

Kniha o LibreOffice Writeru v knižní edi...

Praktický kurz o zajištění kvality a tes...

Služba mojeID má už 300000 uživatelů

Projekt Turris získal ocenění za ochranu...

Vzdělávací aplikace Tablexia pro děti s ...

Knihovna Technické univerzity Liberec um...

Kniha o počítačové bezpečnosti pro nácti...