logo CZ.NIC

Brněnská pobočka Akademie CZ.NIC nabízí speciální kurzy současných internetových technologií

Do konce roku 2013 je vypsáno celkem 15 kurzů věnovaných systému DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC, směrovacímu protokolu BGP, internetovému protokolu IPv6 a protokolu SIP, který slouží internetové telefonii.

Se začátkem školního roku startuje naplno také brněnská pobočka Akademie CZ.NIC, vzdělávacího centra správce české národní domény .CZ. Nejen zaměstnanci IT firem z regionu, ale i vysokoškolští studenti nebo počítačoví nadšenci tak mohou vybírat z široké nabídky speciálních kurzů zaměřených na aktuální internetové technologie. Akademie CZ.NIC nabízí možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií, jimž se jiná výuková centra nevěnují vůbec, nebo jen okrajově.

V brněnském centru Akademie CZ.NIC je do konce tohoto roku vypsáno celkem 15 kurzů věnovaných systému DNS, bezpečnostní technologii DNSSEC, směrovacímu protokolu BGP, internetovému protokolu IPv6 a protokolu SIP, který slouží internetové telefonii. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové a odborníci z praxe. Například garantem kurzu o DNS a DNSSEC je vedoucí Laboratoří CZ.NIC Ondřej Surý.

"Naší ambicí je nabízet speciální kurzy internetových technologií i v dalších městech. Brno je působištěm dlouhé řady důležitých a velkých firem působících na IT trhu. Z brněnských vysokých škol se navíc dlouhodobě rekrutují přední specialisté na internetové technologie. CZ.NIC má v Brně také pobočku svého výzkumného a vývojového centra, Laboratoří CZ.NIC. Její členové jsou zároveň vedoucími některých kurzů. I to jsou důvody, proč jsme se rozhodli otevřít další pobočku Akademie CZ.NIC právě zde," uvádí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Na internetových stránkách vzdělávacího centra jsou od konce srpna k dispozici termíny až do konce roku 2013. Zájemci tedy mají možnost vybrat si z několika variant jednotlivých kurzů a na ně se hned přihlásit. První kurz se v Brně koná 12.9. 2013 a je věnován IP telefonii. O pět dní později bude potom následovat školení o bezpečnostní technologii DNSSEC.

Vzdělávací centrum správce české národní domény poskytuje i speciální kurzy pro specifické skupiny internetových uživatelů. Této nabídky v minulosti využili například zaměstnanci Akademie věd České republiky nebo Policie České republiky.

O Akademii CZ.NIC

Specializované výukové centrum bylo otevřeno 1.4. 2009. Akademie nabízí zájemcům možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií. Kurzy umožňují účastníkům vyzkoušet si přednášenou látku v praxi, podělit se o zkušenosti s lektory, ale také s ostatními návštěvníky kurzů. Lektory Akademie CZ.NIC jsou zaměstnanci sdružení, vysokoškolští pedagogové nebo odborníci z praxe. Součástí pražského výukového centra je také laboratoř vybavená hardwarem a softwarem potřebným k testování a experimentování v rámci výuky.

Další články k tématům - DNSSEC - Internet - IPv6 - kurzy - SIP - výzkum - zaměstnanci - Ondřej Surý - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC ze dne 9. září 2013 - pondělí

Další články od CZ.NIC