logo CZ.NIC

Kniha o LibreOffice Writeru v knižní edici CZ.NIC

Knižní edici správce české národní domény rozšíří v roce 2014 publikace věnovaná open source textovému editoru LibreOffice Writer od autora Vlastimila Otty. Ke stažení bude zdarma, tištěná verze pak jen za cenu výrobních nákladů.

Dlouholetý propagátor otevřených řešení Vlastimil Ott k této své připravované knize říká: "Na začátku roku 2014 jsem na svém blogu vydal článek, v němž oznamuji záměr vydat knihu věnovanou LibreOffice. Vedly mě k tomu dva důvody - jednak rukopis knihy psané o OpenOffice.org v šuplíku, jednak přetrvávající absence jakékoliv aktuální knihy na toto téma. Na mou výzvu se sešel dostatek reakcí, ale hlavně jsem poměrně rychle našel respektovaného vydavatele."

Kniha o LibreOffice Writeru bude, stejně jako všechny dosud vydané publikace v Edici CZ.NIC, ke stažení zdarma. Její tištěnou verzi bude opět možné získat za cenu výrobních nákladů.

Edice CZ.NIC

Vydávání knih je jednou z dalších aktivit sdružení CZ.NIC, správce domény nejvyšší úrovně .CZ. Cílem tohoto projektu je vydávat odborné, ale i populární publikace spojené s Internetem a jeho technologiemi. Kromě tištěných verzí vychází v této edici současně i elektronická podoba knih.

Článek CZ.NIC ze dne 3. dubna 2014 - čtvrtek

Další články od CZ.NIC

AddNet - unikátní provozně bezpečnostní DDI/NAC nástroj