share itpoint.cz

Služba mojeID má už 300000 uživatelů

Služba mojeID, která umožňuje udržovat údaje o jejím uživateli na jednom bezpečném místě již získala 300000. uživatele. mojeID je v provozu od podzimu roku 2010, posledních 100 tisíc účtů přibylo od května 2013.

MojeID provozuje sdružení CZ.NIC - správce české národní domény, a pro zájemce je zcela zdarma. Nově mohou zájemci používat mojeID například při online nákupu jízdenek do autobusů Student Agency a vlaků RegioJet nebo při rezervaci knih v Městské knihovně v Praze.

Uplynulý rok byl pro službu mojeID ve znamení řady významných novinek a změn. Jednou z těch viditelnějších je nová podoba webu mojeid.cz. Nový layout, jehož cílem bylo vizuálně stránky přiblížit moderním trendům a podpořit jejich celkovou přehlednost, doprovází i nové funkce.

"Z hlediska funkčnosti nejvíce změn zaznamenala homepage, které dominuje přehlednější menu spolu s hlavním rotujícím bannerem. Ten návštěvníky upozorňuje na největší přínosy mojeID pro uživatele, jimiž jsou bezpečné přihlašování do internetových služeb bez nutnosti pamatovat si desítky kombinací jména a hesla, snazší a rychlejší využívání nových služeb a plně uživatelsky řízený rozsah předávaných údajů", uvádí marketingový ředitel sdružení CZ.NIC, Ondřej Písek. "Zcela novou součástí webu je potom katalog služeb, které podporují přihlašování pomocí mojeID."

Služba mojeID také nedávno rozšířila počet míst, kde si mohou uživatelé validovat svůj účet. Kromě Prahy je možné ověřit účet mojeID také v Moravské zemské knihovně v Brně a nejnověji i v prostorách knihovny Technické univerzity Liberec.

Do služby mojeID se stále častěji zapojují i obce a města. Služba jim nabízí vhodný nástroj pro ověřování identity občanů a voličů při referendech a anketách pořádaných místní samosprávou. MojeID tak využívá například Rožmitál pod Třemšínem, Hořice v Podkrkonoší, Úvaly nebo Mariánské Lázně.

MojeID využívají ve velké míře také on-line média. MojeID najdou zájemci na webech skupiny Nova (CET 21) v čele s magazíny Nova.cz, tn.cz, Doma.cz a Krásná.cz či na online videopůjčovně Voyo.cz. Rychlého a bezpečného přihlášení uživatelé využívají například k diskuzím pod články na webech Mladé fronty, Internet Infa, Economie, Tiscali Media či Extra Publishing. Službu v neposlední řadě využívá i největší tuzemský publikační systém Blog.cz.

Validovaný účet mojeID je možné využít i na komunitních portálech. Nejnovějším přírůstkem je portál Hlídačky.cz, který pomáhá najít důvěryhodné hlídání dětí. Díky mojeID poskytuje rodičům garanci, že své služby zde nabízí lidé s ověřenou identitou a kontakty. Dalším internetovým portálem, který začal nedávno využívat systém mojeID, je Nevyhazujto.cz, jenž nabízí svým uživatelům možnost darovat nebo získat věci pouze za odvoz.

Zájemci o zavedení mojeID mohou využít půldenní kurz Jak (na)implementovat mojeID, který nabízí vzdělávací centrum Akademie CZ.NIC.

Vedoucí kurzu předvede efektivní nasazení služby do praxe a zodpoví případné technické dotazy.

Článek CZ.NIC ze dne 27. ledna 2014 - pondělí, čteno 2607x

Všechna firemní zařízení Android pod kontrolou
Další články CZ.NIC

WiFi router Turris Omnia na veletrhu CeB...

CyberCrime - elektronická kniha o kybern...

Návrh novely zákona o VOZ ohrožuje kyber...

Bezpečný router Turris Omnia je ve volné...

Nechceme cenzuru internetu

Jste pro zavedení cenzury a zdražení int...

Kurzy Akademie CZ.NIC

Turris Omnia - víc než jen router

Internet věcí a chytré ovládání domácnos...

Falešné e-maily o prodloužení platnosti ...

Kurzy Akademie CZ.NIC pro II. pololetí 2...

Test routeru na zranitelnost rom-0

Projekt Bezpečná VLAN se nyní jmenuje Fe...

Internet a Technologie 14 - konference z...

mojeID do měst a obcí

Český zavináč 2014 pro CZ.NIC

Kniha o LibreOffice Writeru v knižní edi...

Praktický kurz o zajištění kvality a tes...

Služba mojeID má už 300000 uživatelů

Projekt Turris získal ocenění za ochranu...

Vzdělávací aplikace Tablexia pro děti s ...

Knihovna Technické univerzity Liberec um...

Kniha o počítačové bezpečnosti pro nácti...