logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Publikace o systému GIT, poprvé v češtině a zdarma

Především čeští vývojáři open-source softwaru přivítají nový přírůstek do odborné Edice CZ.NIC. Jedná se o publikaci Scotta Chacona Pro GIT, která má za cíl přiblížit fungování a široké možnosti použití systému Git pro správu verzí.

Přestože Git patří mezi základní vývojářské nástroje, takováto česky psaná publikace doposud v dostupné odborné literatuře chyběla. Knihu lze v elektronické podobě zdarma získat na adrese knihy.nic.cz, zájemci o tištěnou verzi si mohou výtisk objednat na stejné stránce. Ti, kteří si ji objednají z počítače připojeného k internetu pomocí protokolu IPv6, získají knihu se slevou 50 korun, tedy za 239 korun.

Scott Chacon se problematikou systému správy verzí GIT zabývá již několik let a patří v této oblasti k nejrespektovanějším odborníkům. Propagaci systému se věnuje několik let - publikováním, školením i provozováním profesionálních projektů souvisejících s konkrétními aplikacemi tohoto nástroje.

"Filozofie lokalizace anglického originálu je velmi blízká původní myšlence naší Edice CZ.NIC. Jejím posláním je odborné internetové veřejnosti zprostředkovávat kvalitní publikace zaplňující tématické mezery v regálech s odbornou IT literaturou v českých kamenných knihkupectvích," řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Sdružení CZ.NIC, které odpovídá za správu české národní domény .CZ, založilo svou Edici v roce 2008. První z knih, která byla v jejím rámci vydána, byla publikace Pavla Satrapy z Technické univerzity v Liberci o protokolu IPv6. I tu je možné si objednat nebo zdarma stáhnout na stránkách Edice CZ.NIC.

Další články k tématům - cz - Edice - Git - IPv6 - nástroje - nic - publikace - zdarma - Scott Chacon - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 6. ledna 2010 - středa

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob