logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Vyvíjej, Inovuj, Programuj

Sdružení CZ.NIC vyhlašuje již třetí kolo soutěže VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj, která je určena pro mladé talenty v oblasti ICT.

Projektu VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj se mohou od 6.4. do 30.9. 2010 zúčastnit práce zaměřené na vývoj nového open-source softwaru nebo inovaci softwaru používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury.

Úspěšný projekt může i tentokrát získat až 50000 Kč, celkově může být s tomto kole soutěže rozděleno až 400000 Kč. Zájemci o účast v soutěži VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj, mají na zaslání svých návrhů projektů čas do konce dubna 2010.

Soutěž se bude i tentokrát skládat z několika fází. Soutěžící nejdříve pošlou své návrhy projektů. Z nich odborná hodnotící komise složená ze zástupce české open source komunity, akademické obce, komerční sféry, mediálního partnera a Laboratoří CZ.NIC vybere ty, které postoupí do další fáze. Těm současně určí i hodnotící kritéria. Poté začne samotná realizace vybraných projektů, po níž bude následovat prezentace soutěžících, vyhodnocení a ocenění výherců.

"Od tohoto roku se bude soutěž VIP konat v každém roce dvakrát, zimní a letní VIP na sebe budou navazovat. Zatímco v případě zimního kola budou moci řešitelé projektů, kterými jsou především studenti středních a vysokých škol, pracovat v průběhu zimního zkouškového období, v případě letních soutěží mají zájemci na zpracování svých prací čas přes celé prázdniny. Věříme, že toto rozložení bude mít vliv na kvalitu zpracování jednotlivých projektů, že tuto novinku soutěžící přivítají a také patřičně využijí," říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Soutěž mediálně podpoří i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, ABC Linuxu, Zdroják, LinuxEXPRES a měsíčník openMagazín.

Další články k tématům - Inovuj - nic - soutěže - vip - Vyvíjej - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 12. dubna 2010 - pondělí

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob
Více, než je možné vypovědět. Zažijte pravé středomoří.
Praktická, elegantní, moderní, krásná. Módní doplňky pro každou příležitost.
Hledáte dovolenou? Najděte nejlevnější! Nabídka zájezdů přímo od CK.