logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Vyvíjej, Inovuj, Programuj

Sdružení CZ.NIC vyhlašuje již třetí kolo soutěže VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj, která je určena pro mladé talenty v oblasti ICT.

Projektu VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj se mohou od 6.4. do 30.9. 2010 zúčastnit práce zaměřené na vývoj nového open-source softwaru nebo inovaci softwaru používaného v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury.

Úspěšný projekt může i tentokrát získat až 50000 Kč, celkově může být s tomto kole soutěže rozděleno až 400000 Kč. Zájemci o účast v soutěži VIP - Vyvíjej, Inovuj, Programuj, mají na zaslání svých návrhů projektů čas do konce dubna 2010.

Soutěž se bude i tentokrát skládat z několika fází. Soutěžící nejdříve pošlou své návrhy projektů. Z nich odborná hodnotící komise složená ze zástupce české open source komunity, akademické obce, komerční sféry, mediálního partnera a Laboratoří CZ.NIC vybere ty, které postoupí do další fáze. Těm současně určí i hodnotící kritéria. Poté začne samotná realizace vybraných projektů, po níž bude následovat prezentace soutěžících, vyhodnocení a ocenění výherců.

"Od tohoto roku se bude soutěž VIP konat v každém roce dvakrát, zimní a letní VIP na sebe budou navazovat. Zatímco v případě zimního kola budou moci řešitelé projektů, kterými jsou především studenti středních a vysokých škol, pracovat v průběhu zimního zkouškového období, v případě letních soutěží mají zájemci na zpracování svých prací čas přes celé prázdniny. Věříme, že toto rozložení bude mít vliv na kvalitu zpracování jednotlivých projektů, že tuto novinku soutěžící přivítají a také patřičně využijí," říká Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Soutěž mediálně podpoří i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, ABC Linuxu, Zdroják, LinuxEXPRES a měsíčník openMagazín.

Další články k tématům - Inovuj - nic - soutěže - vip - Vyvíjej - Ondřej Filip

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 12. dubna 2010 - pondělí

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob