logo CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Vyvíjej, Inovuj, Programuj, do soutěže CZ.NIC se přihlásilo 21 projektů, 10 jich postupuje

Sdružení CZ.NIC oznámilo výsledky prvního kola soutěže pro mladé talenty v oblasti ICT. V něm mohli zájemci v průběhu letošního října přihlašovat projekty zaměřené na vývoj nového nebo inovaci používaného open-source software v oblasti internetových technologií, služeb či infrastruktury.

Odborná komise vybrala z 21 přihlášených projektů 10, které postupují dál a na nichž již teď mohou začít soutěžící pracovat. Autoři postupujících projektů si mezi sebou mohou na závěr soutěže rozdělit až 350 tisíc korun.

"V tuto chvíli už jsou také jednotlivým soutěžícím přiděleni mentoři, kterými jsou kolegové z našich laboratoří. S nimi budou autoři projektů své práce konzultovat a poté se i připravovat na závěrečnou prezentací před hodnotící komisí," říká jeden z porotců soutěže Ondřej Surý, vedoucí Laboratoří CZ.NIC.

Na vyřešení mají soutěžící čas do konce února 2010; 31. března potom proběhne prezentace projektů před komisí. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na 9. dubna příštího roku.

Informace o vybraných projektech, podrobný harmonogram, porotce atd. najdou zájemci na nic.cz/vip. Soutěž mediálně podporují i její partneři, kterými jsou informační portály Root.cz, ABC Linuxu, LinuxEXPRES a měsíčník openMagazín.

Další články k tématům - projektů - soutěže - vip - Ondřej Surý

Článek CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob ze dne 30. listopadu 2009 - pondělí

Další články od CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob

Nabídka zaměstnání CZ.NIC, zájmové sdružení právnických osob