logo Dell Technologies

Datová analýza s funkcemi pro snazší přípravu strukturovaných i nestrukturovaných dat

Nejnovější verze analytického softwaru Dell Statistica 13.1 umožňuje nasazení analytických nástrojů přímo na místě, kde jsou data sbírána, tedy na zařízeních a vstupních branách kdekoliv na světě.

Dell Statistica disponuje také rozšířením tzv. in-database analytik na platformách jako Apache Hive, MySQL, Oracle a Teradata. Dell Statistica 13.1 je v České republice již dostupná.

Rozšíření in-database analytiky pro komplexní datové prostředí

Nová verze rozšiřuje modul Native Distributed Analytics Architecture (NDAA) o schopnost dodat in-database analýzu do většího počtu databází. Uživatelé softwaru Statistica mohou nyní provádět in-database analýzu nejen v Microsoft SQL Server, ale i v Apache Hive (na Sparku), MySQL, Oracle a Teradata. Výhodou in-database analytiky je lepší výkon při analýze, jelikož probíhá přímo ve zdrojovém systému.

Zjednodušené pracovní postupy pro Citizen Data Scientists

Dell Statistica 13.1 nabízí i řadu funkcí s cílem vyhovět specifickým potřebám role zvané Citizen Data Scientist - tedy se zaměřením na pracovníky, kteří se věnují datové analýze, ale není pro ně hlavní náplní práce. Společně se šablonami pro opakované použití (Statistica´s Reusable Process Templates) je nyní snazší šířit a sdílet pracovní postupy i s netechnickými uživateli.

Profesionálové, kteří se věnují práci s daty, mohou s novou verzí softwaru vytvořit jednorázové analytické modely a pracovní postupy, a netechničtí analytici je mohou v rámci organizace opakovaně používat. To eliminuje nadbytečnou práci a umožňuje uživatelům efektivně využít analytiku k řešení skutečných obchodních problémů bez tradičně vyžadovaných technických znalostí.

Analýza sítí pro lepší odhalování podvodů

Statistica 13.1 nyní nabízí také nové možnosti analýzy sítí, která uživatelům umožňuje kombinovat sílu prediktivní analýzy s lidskou expertízou za účelem odhalení podvodů. Uživatelé se mohou podívat na problémy novými způsoby pomocí vizualizace vztahů a zobrazováním grafických asociačních map pro rozklíčování komplexních sítí a vztahů.

Edge Scoring pro IoT analytiku

Využití softwaru Statistica 13.1 v kombinaci s Dell Boomi umožní uživatelům analyzovat jednotlivé části dat přímo na jakémkoliv zařízení nebo Gateway včetně Dell Edge Gateway 5000 Series, a to kdekoliv na světě.

Další články k tématům - analýza - databáze - IoT - monitoring - Oracle - server - SQL - vizualizace

Článek Dell Technologies ze dne 25. dubna 2016 - pondělí

Další články od Dell Technologies