logo Dell Technologies

Inovace serverů Dell EMC PowerEdge XE

Nové servery Dell EMC PowerEdge XE umožňují díky škálovatelné, propojené a spolehlivé infrastruktuře provozovat nové typy komplexních pracovních zátěží. S pomocí inteligentních nástrojů mohou zákazníci rychle přizpůsobovat a udržovat infrastrukturu a podporovat tak inovace.

Nový PowerEdge XE7100 je úložný server v provedení 5U s nejvyšší hustotou uložených dat na trhu, s flexibilními možnostmi konfigurace, navržený pro inteligentní analýzu videa, streamování médií a objektové ukládání.

Dokáže pojmout až 100 vysokokapacitních pevných disků - o 67% více než konkurenční systém - pro bezpečné ukládání větších objemů dat. Navíc je vybavený jedním nebo dvěma dvouprocesorovými servery, až se čtyřmi GPU akcelerátory jako prevence vzniku datových sil a pro posílení inferenčního výkonu.

U serveru XE7100 vysoký výkon neznamená vyšší celkové náklady na vlastnictví (TCO) a vyšší složitost. Ve standardním 42U racku dokáže PowerEdge XE7100 o velikosti 5U snadno pojmout díky vyšší hustotě až o 200 vysokokapacitních disků více, při 20% snížení náročnosti správy a zmenšení počtu napájecích kabelů o 50%.

Vyšší účinnost napájecího zdroje navíc snižuje spotřebu až o 40%, a tím minimalizuje i provozní náklady a vliv na životní prostředí.

Software OpenManage Systems Management

OpenManage Systems Management zdokonaluje správu systémů a urychluje poskytování prostředků. Lze-li jednoduše poskytovat a rozšiřovat technické platformy, IT se stává faktorem umožňujícím rychlé tempo inovací.

Portfolio řešení pro správu systémů OpenManage Systems Management umožňuje rychlé zavádění a škálovatelnost dynamické infrastruktury.

OpenManage Systems Management - hlavní výhody:

Dokonalý přehled o infrastruktuře

Informace o infrastruktuře, získávané pomocí AIOps schopností nástrojů OpenManage Systems Management, jako je iDRAC, pomáhají průběžně vylaďovat datové centrum k vyšší odolnosti proti výpadku. iDRAC průběžně poskytuje přes 180 telemetrických údajů ze serveru pro účely aktivního monitoringu.

Analýza a vizualizace těchto dat pomáhá odhalit důležité informace skryté ve zdánlivě nesouvisejících událostech jako vstupy pro aktivní správu. Tyto informace mohou posloužit k jemnému dolaďování provozu a zvyšování flexibility infrastruktury a podniku jako celku.

OpenManage Enterprise a zásuvné moduly automatizují upozorňování a zásahy na základě přednastavených pravidel, což zvyšuje responzivitu a bezpečnost infrastruktury.

Partnerství se společností Splunk

Společnost Dell Technologies navázala partnerství s předním poskytovatelem datově analytických řešení, společností Splunk, aby společně vyvinuli přídavný modul Dell EMC iDRAC Redfish for Splunk Enterprise pro získávání telemetrických dat Redfish.

Cílem je pomoci zákazníkům zavést řízení provozu na základě analýzy dat. Novinkou je také panel pro vizualizace, který umožňuje monitorovat celé spektrum obchodních parametrů a výkonu infrastruktury z jedné obrazovky.

Článek Dell Technologies ze dne 8. prosince 2020 - úterý

Další články od Dell Technologies