logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom přebírá zákazníky ET Telekomunikace

Převzetím portfolia pražského provozovatele sítí pro přenos dat, hlasu a obrazu ET Telekomunikace tak dále Dial Telecomu posiluje svou pozici na tuzemském telekomunikačním trhu.

Do jmění Dial Telecomu nově přešla část společnosti ET Telekomunikace, s.r.o. poskytující služby elektronických komunikací maloobchodním zákazníkům. Ke změnám došlo zápisem do obchodního rejstříku dne 5.11. 2013.

ET Telekomunikace s.r.o. poskytovala telekomunikační služby a zajišťovala správu a provoz kolektorů v oblasti Prahy 9 - Vysočan a Libně. Zajišťovala také hlasové služby a připojení k internetu. Provozovaná síť umožňuje přenos hlasu, dat i obrazu.

Rozdělení firmy před fúzí

Ještě před fúzí došlo k rozdělení společnosti ET Telekomunikace na dvě části. Větev firmy, která se zabývala poskytováním služeb elektronických komunikací a souvisejících služeb maloobchodním zákazníkům, přešla přímo do jmění Dial Telecom, a. s.

Divize zabývající se provozem sítí byla převedena na společnost Fiber Services, a.s. Jejím vlastníkem, stejně jako společnosti Dial Telecom, je DIVENNO HOLDINGS CO. LIMITED. Společnost ET Telekomunikace, s.r.o. tímto zaniká.

Pokračování série významných akvizic

Sloučení se společností ET Telekomunikace je dalším ze série kroků Dial Telecomu, kterým operátor ve druhém pololetí 2013 posiluje pozici na tuzemském telekomunikačním trhu.

V říjnu 2013 společnost odkoupila brněnský MAXPROGRES telco, společnost, která se zabývá výstavbou a pronájmem optických tras. Již v září 2013 pak Dial Telecom dokončil fúzi s dosavadní dceřinou společností STAR 21 Networks, předním poskytovatelem služeb "poslední míle".

Nová akvizice umožní Dial Telecomu efektivnější rozhodování o investicích do rozvoje pražské metropolitní optické sítě. Ta měří již 210 km a obsahuje přes 13500 km jednotlivých optických vláken.

Společnost zde provozuje nejmodernější technologii optického přenosu dat - DWDM.

Další články k tématům - akvizice - DWDM - internet - operátor - optická síť

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 18. listopadu 2013 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.