logo Dial Telecom a.s.

Bezpečný přenos firemních dat mezi kontinenty

Dial Telecom spustil pro zákazníka z oblasti finančnictví dosud nejvzdálenější přímé datové propojení dvou poboček - mezi Brnem a městem Wuhan v čínské provincii Chu-pei. Datový okruh založený na technologii Ethernet Leased Line propojuje data na více než 8000 km.

Pro realizaci celého spoje byla nutná spolupráce pouze se dvěma dodavateli z řad zahraničních operátorů. Jde o dosud nejdelší přímé propojení dvou subjektů, které kdy Dial Telecom zabezpečil. Zprovoznění služby od prvotního návrhu do finální implementace zabralo specialistům Dial Telecomu necelé čtyři měsíce a ke spuštění došlo na přelomu března a dubna 2013.

Řešení realizované skrze rozhraní Ethernet Leased Line zajišťuje stabilní připojení s kapacitou 2 Mbps, vyznačuje se rovněž silným zabezpečením přenosu dat a nízkou latencí.

Data jsou v páteřní síti plně zálohována, garantován je také nepřetržitý monitoring stavu sítě techniky Dial Telecomu. V infrastruktuře jsou využity zejména aktivní prvky od společnosti Cisco.

Moderní spoj nahradil technicky zastaralé propojení VPN tunelem, které pro danou vzdálenost vykazovalo nestabilitu a vysokou latenci.

Další články k tématům - Ethernet - infrastruktura - VPN

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 23. dubna 2013 - úterý

Další články od Dial Telecom a.s.