logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom koupí divizi velkoprodeje Master Internet

Telekomunikační skupina Dial Telecom se dohodla na uzavření smlouvy o odkoupení divize velkoprodeje telekomunikačních služeb od společnosti Master Internet, s.r.o. K transakci dojde v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Společnost Master Internet již v uplynulém roce 2009 viditelně snižovala počet distribučních bodů své telekomunikační sítě a soustředila se spíše na služby datových center. Nynější dohodou se skupinou Dial Telecom se definitivně rozhodla ukončit své působení v oblasti velkoprodeje.

Master Internet díky prodeji získá další prostředky k posílení své pozice v oblasti datacenter a hostingových služeb. "Velkoprodej telekomunikačních služeb přestal splňovat naše očekávání, v posledních dvou letech jsme v tomto segmentu de facto nezvýšili svůj tržní podíl. Naopak již v tomto roce plánujeme další investice do rozšiřování housingových prostor," komentuje provozní ředitel Master Internet Filip Špaček.

"Dial Telecom touto transakcí získá atraktivní klienty, kterým nabídne výhody jedné z největších optických sítí ve střední Evropě," vysvětluje člen představenstva Dial Telecom Tomáš Strašák.

Kromě zmíněné transakce se obě společnosti dohodly na dlouhodobé spolupráci v obou segmentech telekomunikačních služeb.

Společnosti Master Internet působí na trhu od roku 1996. Od webhostingu v zahraničí přes poskytování služeb pro lokální ISP se postupně vypracovala na uznávaného hráče na poli hostingových, housingových a telekomunikačních služeb. Je provozovatelem datacenter v Praze a v Brně o celkové ploše přesahující 1000 m2. Společnost Master Internet v současnosti poskytuje dedikované a virtuální servery s možností správy, pronájem kolokačního prostoru nebo rackových skříní, clusterová řešení s vysokou dostupností a další komplexní serverhostingové služby včetně podpory, zálohy dat a smluvní garance dostupnosti SLA.

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 21. ledna 2010 - čtvrtek

Další články od Dial Telecom a.s.