logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom navýšil konektivitu z Frankfurtu do Prahy

Dial Telecom posílil významně konektivitu své optické sítě z Frankfurtu nad Mohanem do Prahy. Navýšení konektivity ocení organizace využívající transitních přenosů dat, ale i okruhy mezi ČR a Německem. Instalací nových zařízení v Německu byla rychlost připojení navýšena na 20 Gbps.

Dial Telecom nainstaloval ve svém PoP ve Frankfurtu nad Mohanem nový výkonný směrovač Cisco řady ASR9000 s operačním systémem IOS XR. Došlo tak k navýšení kapacity propojení z Frankfurtu n. M. do Prahy na 20 Gbps. Toto navýšení je součástí posilování sítě Dial Telecomu. Koncem měsíce října například byl také nahrazen jeden ze stávajících hraničních směrovačů v Praze rovněž platformou ASR9000.

"Cílem změn bylo dosažení vyšších kapacit v páteřní síti a zvýšit odolnost sítě jako celku vůči případným chybám v softwaru páteřních směrovačů, a sice vytvořením heterogenní architektury," řekl k tomu Ingrid Ledererová, technická ředitelka společnosti Dial Telecom, a.s. "V tomto procesu bude Dial Telecom v příštích měsících pokračovat," dodala.

Optická síť je považována za konvergenční medium budoucnosti a Dial Telecom je jedním z nejvýznamnějších telekomunikačních operátorů, který poskytuje své portfolio služeb právě na vlastní optické síti a cíleně investuje do nejmodernější technologie v tomto oboru.

Další články k tématům - ASR9000 - konektivita - PoP - Ingrid Ledererová

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 16. prosince 2010 - čtvrtek

Další články od Dial Telecom a.s.