logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom posílil optickou trasu Brno, Vyškov, Prostějov, Olomouc

Společnost Dial Telecom posílila vlastní optickou síť na trase Brno - Vyškov - Prostějov – Olomouc na 2Gbps.

Důvodem bylo neustále rostoucí zatížení stávající trasy a zvyšující se požadavky zákazníků. Upgrade sítě ve výše uvedeném úseku bylo nutné provést z důvodu zachování a garance kvalitativních nároků na ethernetové přenosy a zároveň schopnosti uspokojit rostoucí požadavky na přenosovou kapacitu.

"Snažíme se pružně a s předstihem reagovat na poptávku a modernizovat naši síť tak, abychom zachovali kvalitu služeb a zároveň byli schopni co nejrychleji zprovoznit poptávané služby stávajících, ale i nových zákazníků", dodává Pavel Kvíčala, vedoucí týmu vedení projektů.

Základní páteřní technologií sítě Dial Telecom je vlastní metropolitní, republiková a mezinárodní optická síť. Metropolitní síť v Praze má nyní rozsah cca 160 km vlastní a 230km pronajatých tras. V současné době má Dial Telecom dostatek kapacit ve všec h podstatných lokalitách v Praze i mimo ní a to zejména díky vytvoření kapacitního propoje mezi pražskými telehousy a klíčovými předávacím body s ostatními operátory.

Další články k tématům - Brno - Dial - metropolitní - Olomouc - optickou - Prostějov - síť - Telecom - vlastní - Vyškov - Pavel Kvíčala

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 14. září 2009 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.