logo Dial Telecom a.s.

Dial Telecom rozšířil mezinárodní SDH infrastrukturu

Nově zřízena byla SDH kapacita do Ancotelu ve Frankfurtu nad Mohanem, kde se Dial Telecom, a.s. stal jedním z členů Virtual Meet Me Room.

Díky této službě je možné velmi rychle a efektivně realizovat propoje na bázi SDH s více než 150 operátory z celého světa. Rovněž byla zřízena nová vysokokapacitní linka do Bratislavy, které propojí české a slovenské SDH sítě Dial Telecom Group.

Služba Virtual Meet Me Room je využívána zejména pro mezinárodní výměnu hlasového provozu v nejvyšší možné kvalitě. Rovněž bude nově možné zajistit předávání datových kapacit E1, E3, STM1, STM4, STM16 až STM64 případně jejich násobků z koncových bodů sítě Dial Telecom v ČR a na Slovensku významným zahraničním operátorům.

"Velkou výhodou naší rozšířené mezinárodní SDH infrastruktury je, že je budována plně na naší vlastní infrastruktuře. Klientům z řad velkých mezinárodních operátorů a nadnárodních korporací tedy můžeme nabídnout služby a servis v kvalitě, kterou plně kontrolujeme," říká Tomáš Strašák, obchodní ředitel Dial Telecom, a.s. v České republice. "Věříme, že se díky této investici podaří zejména rozšířit náš mezinárodní hlasový provoz a snížit náklady na externě pronajímané kapacity v rámci celé skupiny Dial Telecom Group," doplňuje Tomáš Strašák.

SDH síť je jedním ze standardů, které jsou v rámci sítě Dial Telecom podporovány. Tato síť má několik uzlů v Praze a kromě toho uzly v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Plzni a Českých Budějovicích. Kruhová topologie umožňuje jednotlivé okruhy v páteři zálohovat. Dial Telecom Slovensko rovněž provozuje vlastní celonárodní SDH síť.

Další články k tématům - Dial - mezinárodní - SDH - Telecom - Tomáš Strašák

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 8. března 2010 - pondělí

Další články od Dial Telecom a.s.