logo Dial Telecom a.s.

Star 21 Networks se stává součástí skupiny Dial Telecom

Dial Telecom se stává stoprocentním vlastníkem akcií STAR 21 Networks, a. s. Star 21 Networks poskytuje velkoobchodní služby ostatním operátorům a mezi jeho konkurenční výhody patřilo i rychlé připojení koncových zákazníků k síti operátorů pomocí bezdrátových sítí.

Dial Telecom tak výrazně posiluje svou pozici na trhu velkoobchodního prodeje datových služeb ostatním operátorům v České republice, hodnota transakce se pohybuje v desítkách milionů CZK. Změna vlastníka bude v nejbližších dnech zapsána do obchodního rejstříku. Obrat Star 21 Networks za rok 2010 byl téměř 67 milionů korun.

Skupina Dial Telecom pokračuje ve své dlouhodobé obchodní a akviziční strategii a neustále posiluje svoji pozici na trhu datových, hlasových i internetových služeb v ČR. Nově se dceřinou společností Dial Telecom, a. s., stává STAR 21 Networks, a. s. Bylo převedeno 100 % akcií a Dial Telecom, a. s., se tak stal jediným akcionářem této firmy. Transakce bude v nejbližších dnech potvrzena a zapsána do obchodního rejstříku. Dosavadním 100% vlastníkem Star 21 Networks byla německá firma STAR 21 Networks GmbH ve Frankfurtu nad Mohanem.

Dial Telecom posiluje velkoobchodní prodej

Společnost STAR 21 Networks byla založena roku 2000, kdy získala jednu ze tří celostátních licencí na provozování bezdrátových přístupových sítí typu FWA (Fixed Wireless Access) v pásmu 26 GHz pro ČR. V roce 2001 začala poskytovat služby vlastní sítě dalším operátorům a brzy se stala významnou alternativou na velkoobchodním trhu tzv. poslední míle - tedy připojení konkrétního zákazníka k síti daného operátora pomocí vyhrazeného rychlého bezdrátového připojení.

Tato síť slouží především dalším operátorům a poskytovatelům připojení k internetu, kteří jejím prostřednictvím poskytují telefonní, datové a internetové služby firmám a organizacím. K zákazníkům STAR 21 Networks dnes patří již všichni významní operátoři pevných sítí na českém trhu.

Dial Telecom tak touto transakcí získává vybudovanou infrastrukturu, ale i celou dosavadní zákaznickou bázi provozovatele STAR 21 Networks.

"Jde o rychlý způsob připojení zákazníků, doplnění připojení pomocí fixní sítě. Star 21Networks se stane přímo dceřinou společností Dial Telecomu", řekl Aleš Zeman, místopředseda představenstva Dial Telecom, a. s. "Staneme se tak daleko významnějším hráčem na trhu velkoobchodního datového připojení", dodal Aleš Zeman.

Další články k tématům - akvizice - FWA - infrastruktura - telefonie - Aleš Zeman

Článek Dial Telecom a.s. ze dne 11. ledna 2012 - středa

Další články od Dial Telecom a.s.