logo Digital Resources a.s.

M-Files 2018 přináší nové funkce a vylepšení

Nová verze DMS systému pro správu firemního obsahu patří mezi ty nejinovativnější, které finská společnost M-Files kdy přinesla. Mezi nejvýznamnější změny patří například Intelligent Metadata Layer či nové uživatelské prostředí.

Intelligent Metadata Layer (IML) představuje inteligentní vrstvu metadat, která propojuje data, informace a obsah, které leží na jakémkoliv místě, v jakémkoliv systému nebo uložišti. Je založena na tzv. repository-neutral přístupu ke správě firemního obsahu, který sjednocuje informace z různých zdrojů na základě kontextu, nikoliv v systému nebo složce, ve které jsou informace uloženy.

Technologie a uživatelská rozhraní jsou pak jen prostředky k dosažení. Informace jsou odpoutány od místa a přístup k nim je tak neuvěřitelně snadný a rychlý.

Propojení M-Files na datové schránky

Nově také přinášíme možnost propojení M-Files a Informačního systému datových schránek (ISDS). Moderní řešení nabízí automatické nástroje pro práci s datovými schránkami. Umožňuje snadný příjem a odesílání datových zpráv a lze ho používat jako samostatné úložiště nebo integrovat do existující struktury M-Files.

Řešení přináší bezpečný režim, dvojitou ochranu pomocí přístupových práv (práva ISDS a práva M-Files) a automatický i manuální režim.

Základní cena modulu Datové schránky je:

Při nákupu do 31. 3. 2018 však obdržíte 50% slevu.

Nové uživatelské rozhraní

M-Files 2018 nabízí kompletně přepracované uživatelské rozhraní, které dělá M-Files ještě více uživatelsky přívětivé a personalizované. Hlavními novinkami jsou zcela nová domovská obrazovka, která shromažďuje všechny informace potřebné pro efektivní a snadné každodenní použití, a nový způsob vyhledávání nabízející výsledky ze všech firemních systémů a úložišť (díky IML).

Nové uživatelské prostředí rovněž výrazně usnadňuje práci administrátora a nabízí mu příjemnější uživatelské prostředí.

Další nové funkcionality

Nová verze M-Files 2018 také nabízí nové inteligentní funkcionality využívající umělé inteligence, jako je například poskytování návrhů metadat pro stávající i nové dokumenty na základě textu v dokumentu, tvarů a barev v obrázku či algoritmů klasifikace dat.

M-Files 2018 tak dokáží například rozpoznat dle textu v dokumentu, k jaké organizaci se obsah váže, dle struktury obsahu, o jaký typ dokumentu se jedná (nabídka, smlouva) či jaká informace je adresa nebo IČO.

Tyto informace pak M-Files dokážou využít a uživateli sami intuitivně navrhnout jako metadata vztahující se k danému dokumentu.

Článek Digital Resources a.s. ze dne 17. ledna 2018 - středa

Další články od Digital Resources a.s.