logo Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Eaton představuje nové kompaktní PLC pro automatizační řešení

Eaton uvádí na trh nová kompaktní PLC XC152, která podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako je SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet.

PLC (Programmable Logic Controller) se nejčastěji používá k automatizaci procesů ve výrobě, tedy hlavně k řízení strojů a výrobních linek v reálném čase. Kompaktní PLC XC152 podporují inteligentní a modulární koncepce automatizace s lokálními PLC a různými komunikačními rozhraními, jako jsou například SmartWire-DT, CANopen, RS232, RS485 nebo Profibus a Ethernet.

Jsou navrženy tak, aby zajišťovaly potřebnou flexibilitu rozhraní nákladově efektivních řešení. PLC běží na operačním systému Windows CE 5. Pohání jej CPU s 32-bitovým procesorem s taktem 400 MHz. Interní paměť o velikosti 64 MB je díky SD slotu jednoduše rozšiřitelná o vnější paměťové médium. PLC je dodáváno buď s CANopen (master / slave) nebo Profibus (DP / MPI master) rozhraním a dále ho lze doplnit i o komunikační rozhraní SmartWire-DT.

Předností novinky jsou jak velká interní paměť (64 MB) s možností rozšíření o vnější paměťové médium, tak různá komunikační rozhraní jako například SmartWire-DT pro specifické potřeby konkrétního výrobního provozu.

Výkonnost, vzhled a komunikační možnosti PLC

Uživatelé u XC152 ocení jeho vysokou výkonnost, kompaktní design a komunikační rozhraní, kterými přesahuje nabídku standardních automatizačních řešení. XC152 má velikost pouhých 100mm x 155mm x 40mm a velice snadné ovládání.

Pokud je PLC doplněno o komunikační rozhraní SmartWire-DT, získají uživatelé hned několik významných výhod. Hlavní z nich spočívá v integraci I/O přímo do spínacích přístrojů.

V praxi to znamená, že XC152 může přistupovat přímo k digitálním a analogovým datům přístrojů jednotlivých řídicích obvodů. Toto řešení umožňuje vytvářet flexibilní automatizační procesy s menším počtem komponentů a nižšími výdaji vynaloženými na jejich projektování.

Další články k tématům - automatizace - ethernet - PLC

Článek Eaton Elektrotechnika s.r.o. ze dne 26. srpna 2013 - pondělí

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.