logo Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Nová odnímatelná jednotka pro NZM3 zajistí rychlejší manipulaci s jističem

Odnímatelná jednotka NZM3 umožňuje zákazníkům rychlou výměnu jističe, což zkracuje dobu výpadku a zvyšuje dostupnost systému - i při vysunutém nebo naopak uvolněném jističi ochrání před nechtěným dotykem.

Eaton Elektrotechnika nově nabízí odnímatelnou jednotku pro jistič řady NZM3. Tato jednotka umožňuje zákazníkům rychle a jednoduše provést výměnu jističe v rozváděči. Mezi její další výhody patří i usnadnění standardních servisních zásahů, kdy je např. nutné bezpečně a rychle odpojit příslušnou sekci systému.

Rozměry základny byly přizpůsobeny rozměrům jističe NZM3. Připojení odnímatelné jednotky tak nic nebrání, využívá totiž stejných možností připojování, jako má hlavní jistič.

Naopak při vysunutí jističe jsou všechny živé části základny automaticky chráněny proti přímému dotyku. Je﷓li jistič zapnutý, případně zasunutý, a uvolní se spojovací šrouby, tak jsou automaticky odpojeny.

Zasunutý jistič pak lze zapnout pouze tehdy, jsou-li spojovací šrouby mezi jističem a základnou utaženy.

Jak na instalaci jističe NZM3

Jistič NZM3 s odnímatelnou jednotkou lze jednoduše zasunout zadními svorníky vývodů do vodících otvorů a utáhnout šrouby. V této chvíli je již systém standardně v provozu. K dispozici jsou i pomocné připojovací vodiče, ty umožňují otestovat podpěťovou spoušť a nadproudovou spoušť, ale také pomocné kontakty a také dálkové ovládání, aniž by bylo nutné zasouvat jistič do základny. Tímto způsobem lze otestovat správnou činnost jističe před vlastní instalací.

Další výhodou odnímatelné jednotky od společnosti Eaton je, že při výměně jističe není třeba upravovat kabeláž. Pomocné připojovací vodiče lze jednoduše odpojit od základny, zapojit do nových připojovacích svorek a systém je opět rychle provozuschopný.

Splňuje i náročné požadavky průmyslového odvětví

Technické parametry splňují široký rozsah požadavků daného průmyslového odvětví a jsou v každém případě působivé. Novou odnímatelnou jednotku NZM3 s proudovým rozsahem 250 - 500 A lze bez nutnosti snížení jmenovitých hodnot používat až do teploty okolí 40 stupňů Celsia, a to včetně rozsáhlé řady jejího příslušenství.

Pro náročnější aplikace je k dispozici NZM3 s hodnotami až 150 kA při 415 VAC. Jistič lze montovat ve vertikální poloze i otočený o 90 stupňů vlevo nebo vpravo.

Další články k tématům - jistič - kabeláž

Článek Eaton Elektrotechnika s.r.o. ze dne 22. srpna 2013 - čtvrtek

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.