logo Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Softstartér Eaton S811+ prodlužuje životnost strojů

Nový softstartér S811+ patří v průmyslovém sektoru k nejmenším a nejinteligentnějším zařízením tohoto typu. Disponuje integrovanou inteligencí, která nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce proti poškození motoru a softstartéru.

Optimalizovaná velikost softstartéru Eaton S811+ šetří místo v motorovém rozvaděči. Je vhodný právě pro motorové rozvaděče (MCC), čerpadla, ventilátory a dopravníkové pásy. Třífázový motor je dnes nejpoužívanějším pohonem pro jednoduché a úsporné stroje a tovární koncepty. V mnoha případech jsou to však softstartéry, které poskytují optimální řešení, spíše než DOL nebo spouštěč typu hvězda-trojúhelník.

Prodloužení mechanické životnosti a snížení provozních nákladů

Softstartéry Eaton nabízejí plynulé a pro napájecí síť nenáročné spuštění motoru pro prakticky libovolnou aplikaci snížením spouštěcích a proudových špiček. Zabraňují prudkému spuštění a zastavení, prodlužují mechanickou životnost a snižují servisní náklady na hnacích řemenech, ložiscích a převodovkách prostřednictvím lepší kontroly točivého momentu motoru. Softstartéry typu S811+ proto zvyšují energetickou účinnost, výkonnost strojů a továrních zařízení a pomáhají snižovat provozní náklady.

Dokonalá ochrana před poškozením

Integrovaná ochrana S811+ proti přetížení zabraňuje přístrojovému poškození motoru i softstartéru bez ohledu na to, zda je přístroj používán v normálním provozu nebo při poruše zařízení. Softstartér Eaton S811+ nabízí vysoce sofistikované ochranné funkce, např. proti přetížení, zablokování motoru, zhasnutí motoru, přehřátí, ztrátě fáze nebo nevyváženému zatížení fází.

Plně vyvinuté kontrolní funkce, jako jsou automatický nebo manuální reset, reverzace, detekce zkratu SCR nebo detekce přerušení SCR, stejně jako diagnostické hodnoty proudů, sekundárního napětí, přepětí nebo teploty, podtrhují inteligentní profil zařízení S811+.

Algoritmus pro eliminaci nežádoucích účinků tlakových rázů na čerpadla

Softstartér Eaton S811+ byl nepřetržitě testován v praxi i v nejrůznějších prostředích a jeho odolný zevnějšek jej činí vhodným pro provoz v náročných podmínkách. Možnost specifického čerpacího algoritmu pro S811+ potlačuje nežádoucí efekt tlakových rázů - silného mechanického klepání způsobené velmi nízkou stlačitelností vody.

Nejmenší na trhu

Zařízení nabízí vyšší rozběhový moment a vyšší proudy motoru v podstatně menších skříních. Uzavřené verze jsou až o 78 % menší než obdobné produkty a MCC verze pro rozváděče jsou menší až o 63 %. Optimalizovaná velikost, jedna z nejmenších na trhu, šetří místo v rozváděči a vyplatí se jak do nové výroby, tak pro projekty modernizace.

Intuitivní uživatelské rozhraní

Softstartér Eaton S811+ nabízí širokou škálu výkonných funkcí, které jsou přizpůsobeny požadavkům průmyslových a OEM zákazníků, a lze jej snadno programovat i instalovat. Přístroj je dodáván s intuitivním uživatelským rozhraním se speciální klávesnicí v odnímatelném ovládacím panelu.

Tato funkce zjednodušuje instalaci a šetří čas při provádění údržby. S811+ nabízí vysokou úroveň komunikace díky nativním Modbus RTU a QC spojení s externími EtherNet IP/Modbus TCP komunikačními moduly. Nastavitelné výstražné zprávy zabraňují nežádoucímu vypnutí.

Nová produktová řada je navržena v souladu s platnými předpisy a průmyslovými standardy IEC 60947-4-2, EN 60947-4-2, C-Tick, CSA lift regulations, CCC.

Další články k tématům - ethernet - OEM - rozvaděč

Článek Eaton Elektrotechnika s.r.o. ze dne 3. října 2013 - čtvrtek

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.