logo Eaton Elektrotechnika s.r.o.

Nový záložní zdroj Eaton 5SC pro SMB

UPS Eaton 5SC poskytuje interaktivní, cenově dostupnou a spolehlivou ochranu malých serverů. UPS je vybavena LCD rozhraním zobrazujícím stav jednotky v reálném čase a výsledky měření elektrických veličin.

Eaton Elektrotechnika uvádí na trh záložní zdroje napájení 5SC vyvinuté pro potřeby menších firem. Řada line-interaktivních UPS je vybavena LCD panelem pro zobrazení klíčových parametrů, např. zbývající odhadované doby zálohování. Nabízí výkonnostní rozsah 500 - 1500 VA a díky sinusovému výstupu je vhodná pro citlivá IT zařízení. Technologie třístupňového nabíjení pak prodlužuje praktickou životnost baterií až o 50 %.

UPS pro datová úložiště i pro jízdenkové automaty

UPS Eaton 5SC je vhodná pro spolehlivé napájení samostatně stojících serverů, datových úložišť připojených na LAN (NAS) a dalších zařízení v datové síti. UPS tohoto typu mohou být použity i ve speciálních případech, jako jsou prodejní automaty (ATM), fotoautomaty nebo jízdenkové automaty. Nové UPS Eaton 5SC tak nabízejí spolehlivou ochranu napájení za přijatelnou cenu.

"Naše nové UPS 5SC jsme vyvinuli speciálně pro splnění všech základních funkcí požadovaných malými podniky a specializovanými aplikacemi při zachování výjimečné spolehlivosti a špičkových parametrů, což jsou charakteristické znaky všech Eaton produktů," říká Jindřich Bulva, produktový manažer Eaton pro ČR a SR.

LCD pro kontrolu stavu UPS jedním pohledem

UPS Eaton 5SC se snadno konfigurují a spravují. Jsou vybaveny LCD rozhraním, zřetelně indikujícím klíčové provozní parametry, včetně vstupního a výstupního napětí, zatížení, stupně nabití a odhadované zbývající doby zálohování. Uživatel tak může jediným pohledem zkontrolovat stav svého UPS systému a mít naprostou jistotu a klid.

Sinusový průběh pro náročná IT zařízení

Nová řada UPS využívá energeticky úspornou technologii a v případě chodu na baterii poskytuje na výstupu čistě sinusový průběh, což zaručuje plnou kompatibilitu i s nejnáročnějšími zařízeními, jako jsou servery s aktivní korekcí účiníku (PFC).

Životnost baterie může být až o 50 % delší

UPS typu 5SC jsou vybaveny regulační funkcí "buck and boost", v širokém rozsahu kompenzující kolísání vstupního napětí (230 V), aniž by přitom bylo nutné využívat energii z baterií. Technologie ABM od Eatonu navíc zaručuje pokročilou správu baterií s třístupňovým nabíjením, což prodlužuje praktickou životnost baterií až o 50 %.

"Nová UPS Eaton 5SC je kombinací dokonalé ochrany napájení a cenové dostupnosti," dodává Ľuboš Reviľák, vedoucí oddělení produktového managementu a marketingu Eatonu pro ČR a SR.

Až 8 elektrických zásuvek

UPS Eaton 5SC jsou k dispozici ve výkonech od 500 VA do 1500 VA a jsou vybaveny až 8 zásuvkami IEC 10 A pro snadné připojení zátěže. UPS komunikují přes USB a sériový port a přes reléové kontakty.

Lze je plně integrovat do prostředí Windows, Mac OS a Linux. UPS 5SC se standardně dodávají se softwarem Eaton Intelligent Power Protector (IPP) pro správu napájení.

Další články k tématům - baterie - LAN - napájení - NAS - SMB - UPS - Jindřich Bulva

Článek Eaton Elektrotechnika s.r.o. ze dne 27. září 2013 - pátek

Další články od Eaton Elektrotechnika s.r.o.