logo ELKO EP, spol. s r.o.

Úspory nákladů za elektrickou energii pro hotely a penziony

Nové řešení pro snížení spotřeby elektrické energie nabízí společnost ELKO EP jako součást systému iNELS Hotel Retrofit - dokáže ušetřit až statisíce korun ročně za elektřinu. Řídí zásadou, že světlení místnosti je aktivní pouze v případě přítomnosti osob.

V hotelovém pokoji již nemusí host zasouvat kartu na odemykání do žádného držáku, aby se zapnula elektřina. Stačí pouze vejít do místnosti a zapnou se nastavená světla. Všechny vypínače jsou bezdrátové a jsou potištěny logy zařízení nebo jejich názvy, takže již nebude problém s orientací.

Při odchodu z pokoje vyšle dveřní senzor řídící jednotce povel - vypni za 3 minuty. Pokud se host do místnosti vrátí, protože si něco zapomněl, nasnímá ho detektor pohybu a automaticky vymaže příkaz a světla a vše ostatní funguje, jako by se nic nestalo. Po opětovném opuštění pokoje se opět aktivuje příkaz vypni.

Jedná se o kombinaci jednotky RFSAI-161B, pohybových senzorů a dveřního senzoru, systém je škálovatelný, takže pokud hotel potřebuje, lze systém rozšířit i o ovládání celého pokoje pomocí mobilního telefonu nebo tabletu.

Výhodou celého systému je také jeho snadná a rychlá instalace, bez nutnosti cokoli a kdekoli sekat nebo natahovat nové kabely. Rovněž je možné celý systém aplikovat i do kancelářských budov a počet aplikací tím zdaleka nekončí.

Článek ELKO EP, spol. s r.o. ze dne 21. září 2018 - pátek

Další články od ELKO EP, spol. s r.o.

Speciální nabídka videokonferencí Yealink