logo ELKO EP, spol. s r.o.

Světelné scény rodného domu Jana Husa řídí iNELS Home Control

Inteligentní elektroinstalační systém iNELS od ELKO EP je ovládán jedním dotykem, kterým je aktivována audiovizuální projekce a s ní propojené světelné scény expozice rodného domu Mistra Jana Husa.

Systém osvětlení s redukcí stmívání, časování a konsekventního spínání umocňuje názornost výkladu v nově otevřené expozici rodného domu Mistra Jana Husa. Systém je možné ovládat v jednotlivých místnostech v průběhu řízené prohlídky nebo vzdáleně z pohodlí pokladny.

Pokud paní pokladní zapomene rozsvícené světlo, nebo bude chtít zkontrolovat stav osvětlení, stačí jediným dotekem zapnout aplikaci iHC (iNELS Home Control) v mobilním telefonu nebo tabletu umožňující vzdálenou správu osvětlení a světla regulovat podle potřeby z pohodlí kanceláře.

"Cílem aplikací iNELS Home Control (iHC) je sloučit ovládání všech dostupných technologií v domě do jediného zařízení, kterým může být chytrý telefon nebo tablet. Uživatel poté již nepotřebuje speciální ovladač k televizi, zesilovači, klimatizaci nebo ke každé žaluzii," doplňuje Jiří Konečný, jednatel společnosti ELKO EP.

Vše potřebné může ovládat z jednoho místa v rámci lokální sítě (LAN) nebo prostřednictvím internetu vzdáleně, jestliže je mimo domov.

Husův domek čekal léta, než se našlo ve státní kase potřebných 20 miliónů korun na to, aby se konečně opravil. iNELS je ideálním řešením automatizace celého objektu a v této realizaci skvěle dokresluje a podtrhuje moderní pojetí výkladu.

Rodný dům Mistra Jana Husa v Husinci na Prachaticku byl znovu otevřen v sobotu 30.5. 2015.

Článek ELKO EP, spol. s r.o. ze dne 8. července 2015 - středa

Další články od ELKO EP, spol. s r.o.

Speciální nabídka videokonferencí Yealink