logo ELKO EP, spol. s r.o.

Bezdrátové měření energií s ukládáním dat do cloudu

Systém Energy Metering nabízí uživateli mít svou spotřebu energií stále pod dohledem. Speciální čidla, která je možno připojit drátovým i bezdrátovým způsobem, měří spotřebu elektrické energie, vody, plynu a dalších energetických zdrojů.

Společnost ELKO EP nabízí ve svém portfoliu unikátní systém na měření energií, díky němu lze zaznamenávat a následně vyhodnocovat spotřebu energií a to z elektrické energie, vody, plynu i jiných energetických nosičů. Výsledky měření jsou zaznamenávány a vyhodnocovány formou přehledných tabulek a grafů v cloudovém prostředí a uživatel k nim má přes internet přístup odkudkoliv.

Nespornou výhodou tohoto unikátního řešení je, že je možné měřit energie jak drátovou, tak bezdrátovou formou. Není proto nutné dělat stavební úpravy, pokud se systém nezavádí společně s celou elektroinstalací objektu. Instalace bezdrátových čidel, která jsou voděodolná pro užití i vně budovy, je velmi jednoduchá a zvládne si ji nainstalovat i uživatel sám.

Kromě pouhého sledování umí tento systém, společně s dalšími produkty společnosti ELKO EP, vyvolat na základě výsledků z měření další kroky. Systém tak může uživateli sám zaslat SMS s informací, že nastavený limit spotřeby energie byl již překročen.

Další možností je, že systém sám reaguje na danou situaci. Například, při dosažení limitních hodnot spotřeby vody ji sám zastaví pomocí elektrického ventilu.

Univerzálnost systému potvrzuje i jeho možné užití. Vhodný je pro správu velkých komerčních budov, která tak může mít spotřebu energií jednotlivých nájemců na jednom místě.

Další možnost uplatnění má systém u obyčejných domácností kvůli bezpečnosti a informovanosti, díky které mohou mít dokonalý přehled o své spotřebě a dokáží ji optimalizovat.

Článek ELKO EP, spol. s r.o. ze dne 27. srpna 2018 - pondělí

Další články od ELKO EP, spol. s r.o.

Stáhněte si ZDARMA zkušební verzi systému M-Files