logo ELKO EP, spol. s r.o.

Stmívače světelných zdrojů s nastavitelnou zátěží

Nová vylepšení stmívačů od ELKO EP přinášejí univerzální nastavení zátěže, což umožňuje nastavení 90% stmívatelných světelných zdrojů na trhu - klasické žárovky R, halogenkové žárovky L, C, ESL (úsporky) a LED světelné zdroje s napájením 230 V.

"Vylepšili jsme zejména stmívače typu DIM-15, který se instaluje do rozvadeče a SMR-M s instalací přímo pod tlačítko. Nyní mají minimální nastavení jasu potenciometrem, což eliminuje blikání světelného zdroje. To známe hlavně u LED žárovek. Stmívač reguluje jas žárovky plynule, a to stávajícím tlačítkem v instalaci. Samozřejmostí je paměť pro posledně nastavený jas. Nově umí stmívač ochránit světelný zdroj před přehřátím. K němu dochází připojením větší zátěže, než je povoleno, nebo připojením různých světelných zdroj - jednoduše zdroj vypne. Dále se může ke stmívačům připojit 15 kusů tlačítek s doutnavkami," říká Boris Kamenický, ředitel oddělení technického rozvoje společnosti ELKO EP.

Podnětem pro inovace stmívačů byly zejména rostoucí požadavky klientů. A těm společnost ELKO EP umí vyhovět. Patří totiž v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS - Smart Home&Building Solutions mezi nejlepší.

Inovované stmívače DIM-15 a SMR-M pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky můžete pořídit za 801 Kč bez DPH.

Článek ELKO EP, spol. s r.o. ze dne 24. listopadu 2015 - úterý

Další články od ELKO EP, spol. s r.o.

Speciální nabídka videokonferencí Yealink