logo Eset software s.r.o.

ESET představuje nabídku služeb v oblasti informační bezpečnosti

ESET, slovenský výrobce antivirového software, vstoupil na trh bezpečnostních služeb. Na odborné konferenci Invex Forum 2009 byla představena základní část portfolia služeb, které jsou určeny firmám všech velikostí, včetně velkých korporací.

ESET bude své služby nabízet prostřednictvím organizační složky ESET Services, která vznikla po převzetí společnosti ŠETRnet v roce 2008.

"Je to další krok v naplňování strategie firmy, a to v podobě rozšiřování portfolia produktů a služeb i do jiných oblastí počítačové bezpečnosti", říká Miroslav Trnka, generální ředitel společnosti ESET. ESET tak od 5. října 2009 nabízí služby Vyhledávání a správa zranitelností, Zabezpečení perimetru sítě, Systém řízení informační bezpečnosti a Bezpečnostní audit.

POPIS NABÍZENÝCH SLUŽEB

Vyhledávání a správa zranitelností (EVA)

Vyhledávání zranitelností minimalizuje technologické, finanční, a také personální a odborné nároky na dosažení informační bezpečnosti. Tým specialistů nepřetržitě monitoruje bezpečnostní situaci a aktiva firmy jsou důkladně a pravidelně testována. Služba detekuje desítky tisíc zranitelností, testování je možné spouštět okamžitě na vyžádání nebo v požadovaných pravidelných intervalech a výstupem služby je popis zranitelnosti, hodnocení závažnosti, odkazy na oficiální zdroje a návrh opatření automaticky nebo prostřednictvím služby dohledového centra. Určeno pro střední a velké firmy, verze služby - EVA Free, EVA Pro a EVA Enterprise.

Zabezpečení perimetru sítě

Služba, která spojuje správu síťového perimetru se síťovou bezpečností. ESET přebírá plnou zodpovědnost za správné fungování a zajištění klíčových funkcí perimetru s důrazem na maximální úroveň ochrany před útoky. ESET poskytuje kvalifikovaná doporučení pro firemní síť a zabezpečuje kompletní implementaci a správu optimalizovaných řešení. Pravidelné poplatky za službu zahrnují všechna potřebná hardwarová zařízení a softwarové licence. Určeno pro malé a střední firmy. Moduly : Řízený firewall, Řízené služby bezpečnostní zóny, Řízený systém prevence proti průnikům.

Systém řízení informační bezpečnosti

Systém řízení informační bezpečnosti (Information Security Management System - ISMS) podle ISO 27000 je založený na řízení rizik. Výhodou je také následné zlepšení firemního prostředí, například: IT (vypracování inventáře majetku, zlepšení dostupnosti, zavádění procesů pro reakci na bezpečnostní incidenty a management správy aktualizací...), oblasti lidských zdrojů (program budování povědomí o informační bezpečnosti), právních vztazích se zaměstnanci a externími subjekty (plnění zákonných požadavků, identifikace služeb, NDA...), propojení s jinými normami (např. ISO 9000, SOX, SAS 70 ...). Možnosti služby - implementace ISMS na klíč, pravidelné konzultace pro CISO, Outsourcing funkce CISO.

Bezpečnostní audit

Auditor identifikuje všechna možná rizika, které se vztahují na majetek společnosti. Společnost ESET nabízí služby profesionálních specialistů, kteří jsou držiteli mezinárodního certifikátu CISA (Certified Information System Auditor) a členy organizace ISACA (Information Systems Audit and Control Association). Výsledkem auditu je jedna nebo více auditových zpráv, které obsahují seznam samotných zjištění. Ke každému zjištění je přidělena úroveň možného rizika. Tato klasifikace umožňuje se zjištěními dále pracovat, například prostřednictvím systému řízení informační bezpečnosti.

Další články k tématům - audit - Auditor - bezpečnosti - CISO - ESET - EVA - informační - ISMS - ISO - perimetru - vyhledávání - Miroslav Trnka

Článek Eset software s.r.o. ze dne 6. října 2009 - úterý

Další články od Eset software s.r.o.

ESET Remote Administrator 4, beta verze nástroje vzdálené správy je uvolněna

V Česku útočil nebezpečný Wigon

Ochrana počítače s 25 % slevou

Phishing je stejně nebezpečný pro Mac i PC

Falešné antiviry útočí na české uživatele

ESET na Digitexu

ESET Mail Security for Microsoft Exchange Server dostupný v beta verzi

ESET varuje před online krádežemi v průběhu Halloweenu

Česko zamořil adware, USB disky jsou stále více zneužívány

ESET představuje nabídku služeb v oblasti informační bezpečnosti

Produkty ESET čtvrté generace plně podporují operační systém Windows 7

ESET Mobile Antivirus již v češtině

Skupina Nemáme rádi viry má na Facebooku již více než 6000 fanoušků

Nový virus Win32/Induc.A ohrožuje integritu aplikací

Uživatele internetu ohrožuje nová hrozba, která modifikuje internetový prohlížeč

Test Virus Bulletinu potvrzuje 100 % detekci virů bezpečnostními produkty ESET

Conficker je i nadále velmi aktivní

Dvě licence ESET Smart Security 4 zdarma

ESET Plugin pro Cisco NAS již ve verzi Release Candidate

Twitter a falešný antivirus

Značky NOD32 a ESET zná téměř 450 miliónů lidí

Škodlivé kódy stále využívají vyměnitelná média ke svému šíření

Dvojklik.cz, vlastní online magazín ESET

ESET uvolnil novou verzi bezplatného antivirového skeneru

ESET SysInspector v nové verzi

Infiltrace stále častěji používají k šíření USB disky a výměnná média

Update mobilního bezpečnostního řešení ESET Mobile Antivirus

Napadl váš počítač Win32/Conficker